MojAndroid

Automobilka BMW je jedným z priekopníkov v technologických novinkách v nových autách. Dokazuje to každý rok a ten ďalší by nemal byť výnimkou. Už o niekoľko dní na podujatí CES v Las Vegas si Bavori priniesú ukážku najnovšieho spôsobu ovládania infotainment systému s názvom AirTouch. Ide o veľmi zaujímavý nápad, ktorý môže na prvý pohľad pôsobiť trochu zložito, no jeho praktické využitie môže byť skutočne skvelé.

Náš tip
VIDEO | Nové BMW radu 7 je technologický zázrak na kolesách

Určite to poznáte aj vy – šoférujete v aute a chcete si napríklad nájsť obľúbenú skladbu v niektorom z vašich playlistov. Využiť môžete napríklad joystick pod opierkou lakťa alebo dotykový displej na monitore palubného počítača. Ani jedna možnosť ale nie je úplne pohodlná. Najlepšie sa všetko ovláda z pohodlia volantu, ale ani tu nemôžu byť umiestnené úplne všetky tlačidlá. Nová technológia AirTouch umožní pracovať s dotykovou obrazovkou, no nebudete sa jej musieť v skutočnosti dotýkať. Stačí, keď vystriete ruku smerom k ovládaciemu prvku na obrazovku a v momente, keď obrazovka rozozná, čo chcete stlačiť, to môžete spraviť druhou rukou na volante stlačením potvrdzujúceho tlačidla.

Ako sme spomínali, neznie to veľmi štýlovo a ani pohodlne, no skutočné využitie môže byť skvelé. V závislosti od kvality prevedenia celej technológie môže ísť o skutočnú pomoc. Nemusíte sa totiž trápiť so stlačením konkrétneho tlačidla na displeji počas šoférovania, čo nie je vždy najjednoduchšie. Jednoducho budete svoju pravú ruku používať ako myš a ľavú ako tradičné výberové tlačidlo. BMW sľubuje, že celý systém je skvelo optimalizovaný a pre množstvo tradičných úkonov bol počet potrebných kliknutí znížený na minimum. Nová technológia by mohla byť predvedená na pripravovanom modeli i8 Spyder, ktorý by mal byť ukázaný už o pár dní na spomínanej výstave CES.

Zdroj: BMW via The Verge

29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+