MojAndroid

Na čínskych e-shopoch niekedy nájdete naozaj prekvapivo lacné produkty, ktoré môžu svojou kvalitou prekvapiť. Aj my sme sa rozhodli objednať si niečo z tých najlacnejších technologických produktov a šancu sme dali Bluetooth slúchadlu.

Balenie neohúri, no celkom vystačí

Po pár týždňoch od objednania nám dorazilo objednané slúchadlo. Zabalené bolo v krabičke, kde sa nachádzal aj nabíjací kábel a návod v angličtine i čínštine. Vystačili sme si s angličtinou (obdivujúc zaujímavé čínske popisy obrázkov) a dali sme dokopy pripojenie Bluetooth so smartfónom.

V balení sme objavili spolu so slúchadlom aj kábel a návod v dvoch jazykoch
V balení sme objavili spolu so slúchadlom aj kábel a návod v dvoch jazykoch

V nastaveniach sme slúchadlo našli pod označením S530 (produkčný názov), pričom s pripojením vôbec neboli problémy. Oznámil nám to aj hlas vychádzajúci zo slúchadla. Ten okrem iného informuje aj o stave batérie, zapnutí a vypnutí. Stav batérie sa zobrazí aj v hornej lište smartfónu. Nechýbajú diódy, modrá a červená, ktoré tiež signalizujú rôzne okolnosti a tlačidlo, ktorým sa pozastavuje skladba alebo prijíma hovor.

Kvalita zvuku vystačí na podcasty a telefonovanie, batéria vydrží pár hodín

Slúchadlo počas používania mierne vytŕča z ucha, pri našej “telovej” farbe to taký vizuálny problém nebol. Vyskúšali sme prehrávanie hudby, podcastov i telefonovanie. Počas telefonátu nebol s prenosom zvuku problém, volaný sa vôbec nesťažoval na kvalitu. Čo sa týka hudby, je to slabší priemer. Zvuk je viac-menej čistý (ale aj to je relatívne), basy či výšky zastali na úrovni vysielačiek z druhej svetovej vojny. Napriek tomu je to prijateľné núdzové riešenie.

Najlepšie je to pri podcastoch. Na tento účel by sme slúchadlo dokonca odporučili. Pripojenie prežije aj nejakú tú stenu, takže mobil môžete pokojne nechať v inej miestnosti. Vychutnať si tak môžete napríklad aplikáciu Google Podcasts alebo učebné podklady počas cesty autobusom do školy.

Verzia: 1.0.0.200631462
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.200631462
Aktuálna cena: Zdarma

40 mAh batéria sa nabíja približne 2 hodiny, hudbu potom zvládne prehrávať 4 hodiny
40 mAh batéria sa nabíja približne 2 hodiny, hudbu potom zvládne prehrávať 4 hodiny

Batéria sa napája pomocou dodávaného káblika, ktorý v nás vyvolal nostalgické spomienky na nabíjací konektor starších mobilov Nokia. Nabíjanie trvá niečo do dvoch hodín, následne sa výdrž počíta na tri až päť hodín, záleží na hlasitosti.

Zhrnutie: Oplatí sa to?

Malé slúchadlo z Číny za pár eur sa v tomto prípade oplatí pre tých, ktorí radi počúvajú podcasty alebo si potrebujú zopakovať posledné učivo počas pondelkovej cesty vlakom. Na svoju cenu je pomerne kvalitne spracované a svoj účel plní svedomito. Vhodné je aj pre ľudí, ktorí denne prijímajú desiatky hovorov a potrebujú mať voľné ruky alebo pre školákov, ktorí si radšej na nudnej hodine zapnú audioknihu (samozrejme s dovolením profesora).

>> Kúpiť Bluetooth slúchadlo S530<<<

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články ku téme:

Náš tip
Prečo dať šancu Bluetooth slúchadlám – výhody a nevýhody

Náš tip
Kúpili by ste si smartfón bez 3,5 mm audio konektora? | ANKETA

18.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+