MojAndroid

Zima dorazila aj k nám. Síce na väčšine nášho územia to nepotvrdzuje množstvo napadnutého snehu, no teploty sú už na takej úrovni, že sa im musíme výrazne prispôsobovať. Inak sa obliekame a inak sa vonku aj správame. Okrem iného to môže zmeniť aj spôsob, akým používame naše smartfóny. Slúchadlá musíme prispôsobiť tomu, že máme na hlave často čiapku a aj ovládanie samotného telefónu je skutočne náročné, ak máte na rukách rukavice. Našťastie, existujú šikovné riešenia oboch týchto problémov.

Bluetooth čiapka so zabudovanými reproduktormi

Toto nás celkom dostalo. So slúchadlami v zime môže byť naozaj problém. Čiastočne to riešia Bluetooth slúchadlá, no aj tie majú často problémy so zimnými bundami a kabátmi, alebo práve s čiapkami. Najskôr sa nám zdal tento koncept celkom uletený, no výsledok nás milo prekvapil.

Potešujúce je, že bluetooth čiapka vyzerá na prvý pohľad úplne normálne a nikde nekričí, že je to “smart” príslušenstvo. Mierne to naznačuje ovládací mechanizmus na pravej strane, no aj ten je ukrytý v nenápadnej hnedej nášivke s imitáciou kože. Samotný hrací mechanizmus je ukrytý vo vnútri. Na ľavej strane je iba slúchadlo pripevnené suchým zipsom, napravo je to mechanizmus so slúchadlom, batériou a ovládaním umiestnený v samostatnom priečinku.

Celý mechanizmus je možné z čiapky ľahko vybrať a nabiť. Takto môžete tiež čiapku oprať. Samotné slúchadlá pritom nehrajú vôbec zle. Vzhľadom na cenovku čiapky sme očakávali oveľa horší výsledok. Okrem toho sme sa obávali aj úniku zvuku z čiapky do okolia. Toto sme spozorovali iba pri najvyšších hlasitostiach, no úroveň uniknutého zvuku bola akceptovateľná a pripomínala nahlas hrajúce slúchadlá na uši.

Bluetooth čiapka je tak podľa nás veľmi zaujímavý adept na podarený vianočný darček. V e-shope mp3.sk ju získate už od 22,99 EUR, čo je absolútne priateľná cena. Môžete ňou potešiť vašich blízkych, alebo napríklad aj prekvapiť kolegu na vianočnom večierku.

Rukavice na smartfón aj do chladnejších dní

Oproti ostatným ročným obdobiam je zima výnimočná aj tým, že si pred chladom chránime aj ruky. Na jednej strane nám to bráni pohodlne si chlipkať punč na vianočných trhoch, no pre mnohých z nás je oveľa väčším obmedzením to, že nemôžeme pohodlne ovládať náš smartfón. Našťastie, existuje jednoduché riešenie.

Rukavice na smartfón nie sú žiadnou novinkou, napriek tomu ich aktívne využíva iba hŕstka ľudí. Často sú totiž takéto rukavice tenké a nekvalitné a v skutočnosti aj celkom zbytočné. My sme si vyskúšali model z e-shopu mp3.sk, ktorý ale nerobil zbytočné kompromisy. Rukavice boli pletené, príjemné na dotyk a najmä skutočne teplé. Zároveň boli dostatočne veľké aj na väčšie pánske dlane, čo je ďalším negatívom mnohých podobných rukavíc. Rukavice na smartfón pritom kúpite už od 6,99 EUR, takže nejde ani o žiadnu veľkú investíciu. Znovu ich môžeme odporučiť ako praktický vianočný darček.

Za zapožičanie produktov ďakujeme e-shopu mp3.sk.

12.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+