MojAndroid

Len veľmi ťažko si dnes vieme predstaviť mobilné zariadenia bez prítomnosti bezdrôtovej technológie Bluetooth. Kým kedysi slúžil napríklad na prenos súborov, dnes nám (popri WiFi) značne zjednodušuje život pri pripájaní príslušenstva v podobe inteligentných náramkov, hodiniek, reproduktorov či slúchadiel. Samotný Bluetooth tiež prechádza vývojom a rôznymi zmenami a skupina Bluetooth Special Interest Group, alebo v skratke Bluetooth SIG naznačuje, že čoskoro sa prihlási s vynoveným Bluetooth, ktorý bude používať označenie Bluetooth 5.

Bluetooth SIG tízuje, že by malo ísť o obrovský skok v porovnaní so súčasným štandardom Bluetooth 4.2 a dodáva, že napríklad zdvojnásobí dosah Bluetooth zariadení. Ďalším updatom má byť až 4-násobná rýchlosť low-energy Bluetooth prenosov. Bluetooth SIG nezabúda ani na lokalizačné zariadenia a majáky, ktoré tiež vďaka Bluetooth 5 získajú kvalitnejšiu konektivitu a funkcionalitu. Viac sa dozvieme už 16.júna, kedy sa skupina prihlási s novinkami z eventu v Londýne.

Zdroj: link.bluetooth.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+