MojAndroid

Nový bluetooth štandard je na svete. Organizácia, ktorá stojí za touto technológiou oficiálne oznámila dokončenie a vydanie verzie 5.1. Najväčšou novinkou je technológia, pomocou ktorej dokážu zariadenia použiť smer a silu signálu na presné určenie polohy miesta, odkiaľ signál vychádza. Údajne s presnosťou na centimetre.

Už aj predchádzajúca verzia tohto štandardu dokázala detekovať vzdialenosť iných bluetooth zariadení, avšak presnosť nebola ani zďaleka taká, ako je to v tomto prípade. Jednalo sa rádovo o metre.

Mnoho využití

Čo to znamená v praxi? Pokiaľ stratíte nejaké svoje bluetooth zariadenie, prípadne ho potrebujete rýchlo nájsť, pretože sa ponáhľate na dôležité stretnutie, s verziou bluetooth 5.1 to nebude žiadny problém. Jeho polohu určíte s presnosťou na centimetre (pokiaľ je zariadenie, samozrejme, v dosahu). Je to ideálne napríklad pre ľudí, ktorí často strácajú kľúče. Stačí k nim pripevniť nejaké malé bluetooth zariadenie a svoje kľúče tak nájdete raz-dva.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
TEST Bluetooth slúchadla z Číny za euro: Stojí za to?
Náš tip
Vyskúšali sme Bluetooth čiapku a rukavice na smartfón – ideálne vianočné darčeky?
Náš tip
Google zjednodušuje párovanie Bluetooth slúchadiel s Android smartfónmi
29.1.2019
Zdroj: neowin.net

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+