MojAndroid

Na našom webe vás neustále informujeme o nových technológiách, ktorými mobilné zariadenia v súčasnosti disponujú. Či už ide o nové procesory, displeje, alebo fotoaparáty, všetko sú to kľúčové prvky zariadení. Okrem toho ale disponujú mobilné zariadenia aj ďalšími vlastnosťami a schopnosťami, ktoré sa nevyvíjajú tak rýchlo. Medzi tie patrí aj technológia Bluetooth, ktorá by ale mala v budúcom roku priniesť skutočne zaujímavé vylepšenia.

Podľa spoločnosti Bluetooth SIG, ktorá technológiu spravuje, by sme sa v budúcom roku mali dočkať štvornásobne širšieho dosahu a až 100% nárastu rýchlosti. To by znamenalo potenciálne ešte lepšie využitie ako v súčasnosti a aj súčasné zariadenia by mali fungovať lepšie a spoľahlivejšie.

Vylepšenie technológie je podmienené najmä neustále narastajúcim počtom zariadení Internetu vecí, ktoré si stále chceme pripojiť a ktoré sa často spoliehajú aj na technológiu Bluetooth. Okrem našich domácnosti ale nový štandard pomôže aj v nemocniciach a vo verejnej správe a v konečnom dôsledku nás novinka môže ovplyvniť v každodennom živote.

Zdroj: Business Wire via engadget

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+