MojAndroid

Na svete existuje množstvo bohatých ľudí, no ako to už býva – aj medzi nimi sa to delí na bohatých a ešte bohatších. Tých najbohatších môžeme denne sledovať na Bloomberg stránke. Konkrétne sa tu nachádza zoznam 500 najbohatších ľudí sveta a ich aktuálny finančný stav. Väčšinu času kraľuje tomuto rebríčku ikonická osoba spojená s Microsoftom, známy Bill Gates. Včera ho však predbehol šéf Amazonu Jeff Bezos s majetkom s odhadom 90,9 miliardy dolárov. Chudák Bill zaostal o 200 miliónov dolárov. Všetko to však v každej minúte závisí aj od stavu akcií. Tie zvyknú kolísať, a tak sa dnes na vrchole rebríčku opäť objavil Bill Gates.

Dôvod, prečo bol v posledných dňoch sledovaný práve Jeff Bezos je taký, že Amazon chystá report svojich zárobkov za druhý kvartál tohto roka. V medziročnom porovnaní totiž akcie Amazonu mierne poklesli. Napriek tomu, medziročné výnosy predstavujú 37,2 miliardy dolárov.

Mimochodom, Jeff Bezos vlastní 17 % spoločnosti Amazon, no tiež mu patrí Washington Post a raketová spoločnosť Blue Origin.

Ktorý je váš obľúbený milionár a prečo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+