MojAndroid

Pred nedávnom sme vás informovali o tom že dvojica aplikácii na “žartovné” hovory obťažuje ľudí svojimi volaniami. Ak chcete zablokovať dané číslo nie je to tak celkom jednoduché lebo z hovory prichádzajú z rôznych telefónnych čísel ktoré sa striedajú. No my vám prinášame návod ako sa ich na dobro zbaviť.

Náš tip
Aj vás obťažovali hovory z čísel 097X? Tu je dôvod

Samotné mobilné aplikácie JokesPhone či Juasapp sú naprogramované pre platformy Android a iOS. V podstate sú to len jednoduché aplikácie ktoré zobrazujú v sebe určitú web stránku. V oboch prípadoch sa jedná o stránku juasapp.mobi ktorá je “srdcom” celého fungovania. Na tejto stránke je možné si vypočuť aktuálne dostupné “žartovné” hovory. Samotná stránka pôsobí príliš jednoducho, je na nej veľmi jednoduchá grafika a obsahuje aj veľa chýb ktoré je možné zneužiť a teda radšej ich nebudeme konkretizovať.

Ako sme už v úvode spomenuli hovory sú obťažujúce kedže v prípade ak telefón nezodvihnete, následne si na ňom môžete nájsť 4 zmeškané hovory čo môže evokovať že hovor mohol byť dôležitý. Pri pokuse o spätné volenie buď budete upozornení na to že voláte na audio textové číslo alebo že voláte na neexistujúce číslo a hovor bude ukončený. Hovor môže byť realizovaný pri ďalšom pokuse už z iného telefónneho čísla a teda nieje efektívne blokovať jedno telefóne čísle z ktorého nám bolo volané. Prinášame celkom 3 možnosti ako tieto hovory definitívne blokovať.

Blokovanie aplikáciou Calls Blacklist

Ako jedna z mála bezplatných aplikácii na blokovanie hovorov podporuje blokovanie telefónnych čísel ktoré začínajú určitou predvoľbou. Jednoduchá aplikácia, ktorá slúži presne na to čo má. Je spoľahlivá a funkčná. Dajú sa blokovať hovory aj SMS správy. Taktiež sa dá nastaviť či chceme blokovať hovory nonstop alebo len v určitom čase. Určite stojí za vyskúšanie aj v prípade ak v telefóne nemáte možnosť blokovať čísla už priamo v systéme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Blokovanie v aplikácii Tasker

Kto má zakúpenú platenú aplikáciu Tasker a aktívne ju používa tak si vie veľmi rýchlo urobiť vlastný profil pre blokovanie týchto hovorov. Napríklad tak ako je uvedené v nasledujúcom screenshote.

Tasker - Blokovanie hovorov s určitou predvoľbou
Tasker – Blokovanie hovorov s určitou predvoľbou
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

Blokovanie na web stránke poskytovateľa

Schválne ako poslednú možnosť spomínam web stránky prevádzkovateľa. Telefónne číslo na ktoré si neprajete dostávať hovory je možné zadať na stránke http://www.juasapp.com/blacklists_userpaneljs.html alebo na stránke http://www.jokesphone.com/blacklists_userpaneljs.html.

V popise stránky je síce napísané že telefónne číslo je v systéme uložené v šifrovanej podobe. No je to blokovanie na strane prevádzkovateľa takže telefónne číslo bude uložené v jeho databáze a nie je nikde garantované že z tej databázy sa nedá aj spätne vymazať. Ak sa rozhodnete pre tento krok stačí vaše číslo zadať len do jednej zo spomínaných stránok a bude blokovanie aplikované pre obidve aplikácie. Po zablokovaní čísla cez web príde autorovi žartu notifikácia o zneužití aplikácie.

Vaše postrehy a skúsenosti nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

28.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+