MojAndroid

Neviem ako začať, takže vám poviem o čo sa v tomto článku budem snažiť. V podstate nejde len  o obyčajný článok, ide skôr o seriál v ktorom sa budem snažiť písať o virtualizácii operačného systému Android. Tento článok som sa snažil napísať už niekoľko dní, no nevedel som ako začať. A tak som sa rozhodol že začnem tým najzákladnejším.

Pre tých čo nevedia čo je to Virtualizácia:

Virtualizácia je v informatike proces ktorý nahrádza fyzické zariadenie (v našom prípadne smartphone) softvérovou verziou.

Nebudem vám sem písať načo všetko sa dá použiť virtuálny Android, pretože využitie je neobmedzené. V podstate je to presne to iste ako by ste mali svoj smartphone. Akurát ho nemôžete ovládať prstami ale kurzorom myši.

Takže poďme nato úplne od začiatku najprv by bolo dobre keby si stiahnete Android SDK. Na výber máte verzie na Windows, Mac, Linux. Vyberte si pre akú platformu potrebujete.

Po stiahnutí a rozbalení alebo nainštalovaní spustite SDK Manager. Pri prvom spustení sa vám zobrazí okno s názvom “Choose Packages to Install” tu si môžete vybrať akú verziu Androidu si chcete stiahnuť. Odporúčam vám stiahnuť si všetky verzie. Pretože sa vám môže stať že budete chcieť spustiť si verziu 2.2 a nebudete ju mať stiahnutú a budete musieť čakať kým sa vám stiahne. Celé to ma dokopy cca 1300 MB.

 

Po dosťahovaní všetkých súborov môžeme prejsť k prvému (lepšie povedané k druhému) zapnutiu. Takže otvorite si záložku v ktorej sa nachádza “SDK manager a všetky ostatné súbory”. A spustite SDK Manager.

 

Ak máte všetko v poriadku malo by sa vám spustiť/zobraziť takéto okno.

Ak sa vám SDK Manager spustil tak vám gratulujem, pretože ste práve spustili nástroj na virtualizáciu android-u. A ako spustíte svoj prvý virtuálny android si ukážeme v druhej časti.

 

Tiež môžete navštíviť aj Môj Blog

 

11.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+