MojAndroid

Určite vás pri programovaní otravuje pomalý emulátor a niekedy je pripojenie telefónu káblami otravné. Týmto riešením si pripojíte vaše zariadenie pomocou wifi a môžete tak debugovať a prezerať aplikáciu na telefóne bezdrôtovo.

Tento postup funguje iba na zariadeniach, na ktorých máte root práva. Samozrejme musíte mať vo svojom počítači nainštalované Android SDK, funkčné ADB (Android Debug Bridge) a v telefóne zapnuté wifi a pripojené na rovnakej sieti ako váš PC.

V prvom kroku si v Google Play store vyhľadajte a nainštalujte aplikáciu ADB Wireless. Pri prvom spustení povolíte SuperUser práva a kliknutím na veľké zelené tlačítko povolíte pripojenie na ADB.

Aplikácia ADB Wireless

Po pripojení vidíte príkaz, pomocou ktorého vytvoríte spojenie zariadenia s PC a tým pokračujem na druhý krok.

V počítači si otvorte si príkazový riadok a otvorte adresár platform-tools nachádzajúci sa v adresári Android SDK. V ňom sa nachádza aj súbor adb.exe.

V príkazovom riadku použijeme tieto príkazy:

adb tcpip 5555
adb connect <ipadresa>:5555

Ak uvidíte správu connected to <ip>:5555 úspešne ste pripojili zariadenie k PC.

Od tohto momentu už o vašom zariadení bude vedieť aj Eclipse a po spustení projektu sa vaša aplikácia zobrazí na displeji a to …. bezdrôtovo.

31.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+