MojAndroid

 

Flashovanie custom rom (x10 mini pro/ mini/ x8)V tomto článku by som chcel podrobne popísať návod, ako flashnúť custom rom do Vašej x10 mini pro. Hlavnou výhodou je možnosť flashnutia rom s vyššou verziou androidu, alebo originálnu rom upravenú tak, aby poskytovala najlepší možný výkon. Tento návod by mal fungovať aj na iné modely, ale budete potrebovať iné recovery, inú rom a pravdepodobne aj iný spôsob rootnutia telefónu (nejdete v googli – “how to root a dopíšte Vaše baseband – verzia základného pásma”.) Upozorňujem, že stratíte záruku. Odporúčam, aby ste mali baterku nabitú na 100% – ak niečo nevíde, budete mať dostatok baterky na vyriešenie problému cez SEUS.

 

NEZODPOVEDÁM ZA POŠKODENÉ ZARIADENIA – všetko robíte na vlastnú zodpovednosť!!!

 

Takže teraz už k zoznamu vecí, ktoré budete potrebovať:

 

 1. Root – je to veľmi jednoduché len si stiahnete a rozbalíte TENTO SÚBOR (super one click), v telefóne povolíte USB vylaďovanie (aplikácie -> vývoj) a pripojíte k PC v režime nabíjania. Teraz už len spustíte super one click a ak ste si istý, že chcete urobiť root, slačte tlačítko root. Keď program rootne telefón, tak ho reštartnote a hotovo!
 2. ClockWorkMod recovery (CWM) – stiahnite si TÚTO APK (mini rom manager), nainštalujte, hore kliknite na extras a vyberte install CWM recorevy. Keď sa inštalácia dokončí skúsime či funguje – vypnite mobil a keď ho budete znova zapínať, tak hneď ako sa sa rozsvieti display, rýchlo stláčajte tlačítko back. V recovery sa pohybuje tlačítkami na ovládanie hlasitosti, stredné (home) tlačítko potvrdzuje, back vracia. Ak CWM funguje, potvrdíme rebot now, ak nie skúsime inštaláciu znova. Ak nepomôže ani to, tak použite metódu inštalácie, ktorá je popísaná na konci článku.
 3. Teraz už len flashneme romku – dáte ju do hlavného adresára SD karty a spustíte recovery. Vyberiete backup and restore -> backup (ak sa Vám nová rom nebude páčíť, jednoducho si obnovíte starú so všetkými dátami). Keď je záloha hotová, treba ešte urobiť factory reset (mala by to byť tretia možnosť v cwm) a už  len potvrdiť update – install zip from sdcard -> choose zip from sdcard.
 4. V CWM potvrďte wipe data/factory reset – mala by to byť  tretia možnosť.
 5. V CWM dajte reboot now – Hotovo!
 6. Po nastavení systému ešte odporúčam reštartnúť.

 

PRVÉ BOOTOVANIE DO SYSTÉMU BUDE PRAVDEPODOBNE TRVAŤ DLHŠIE  –

je to normálne! Väčšinou je to od 2 až po 30 minút v menej vyladených ROM.


Alternatívna metóda inštalácie cwm (iba x10 mini pro):

 

 1. Stiahnite si tento súbor (xRecovery) a rozbaľte ho do ľubovolného priečinka na karte.
 2. Stiahnite a nainštalujte si túto apk (root explorer).
 3. Preneste súbory, ktoré ste rozbalili z xrecovery.rar pomocou root exploreru do priečinkov tak, ako je to uvedené v súbore readme.txt (taktiež je súčasťou xrecovery.rar). Keď budete tieto súbory presúvať do priečinkov, musíte stlačiť tlačítko “mount r/w” – vpravo hore.
 4. Teraz máte nainštalované xRecovery, ktoré sa už ale nepoužíva.
 5. Stiahnite si tento súbor (CWMr3minipro), premenujte ho na update.zip (pozor, aby ste ho nepremenovali na update.zip.zip) a prekopírujte ho na root karty. (zdroj: xda)
 6. Spustite xRecovery (spúšťa a ovláda sa rovnako ako CWM – bod 2 hore).
 7. Potvrďte “apply update from sd card”
 8. Potvrďte “reboot now”
 9. Hotovo! Teraz už iba overte, či máte CWM nainštalované.

Ak nemáte žiadnu stiahnutú rom, pár si ich predstavíme v ďaľšom blogu ;)

Ak Vám bude niečo nejasné môžete sa pýtať v komentoch, ak budete potrebovať screeny, tak doplním.


18.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+