MojAndroid

Tí, ktorý čítate moje blogy, tak viete, že píšem hlavne o x10 mini pro a príbuzných modeloch. Inak tomu nie je ani teraz. Konkrétne píšem o cm9 pre x10 mini prorom + kernel (túto verziu som ja testoval) , x10 minirom + kernel a x8/ w8rom + kernel. Musíte mať flasnutý nAa kernel, ja som použil nAa-11(nájdete v linkoch hore). Táto rom nie je určená pre denné používanie, nakoľko nefunguje wifi a niekedy padnú aplikácie.
Táto rom je vo verzii beta5, ale môžem povedať, že už je dostatočne odladená (okrem wifi)

Funguje:

gralloc – Ok
memalloc – Ok
overlay – Ok
genlock – Ok
hwcomposer – Ok
3D – Almost done
Audio – Ok (But some lags)
GPS – Ok
Touch Screen – Ok
Bluetooth – Ok
GSM – Ok
GSM Data – Ok
USB Mount – Ok
Sensors – Ok
Camera – Test mode
Keylayout – Ok
HW Acceleration – Hacked but works

Nefunguje:

Video Decoder – Software
Wifi – No done (Need new kernel or porting wl12xx_mac80211 to 2.6.29.6. Now in dev)
Hotspot – No wifi
FM Radio – No app
kgsl 1.2 – No ported
QcomUi – No work
Keylight – No work

Root

 

Ale poďme na to od začiatku. Po flashnutí romky v cwm a reštartnutí mobilu, ma prekvapila pomerne dlhá doba, počas ktorej sa mobil zastavil na obrazovke s logom kernelu. Ale keď sa to z tejto obrazovky pohlo (1-2 minúty), tak už všetko išlo ľahko. Hneď po nabootovaní ma prekvapilo plynulé zadávanie pinu. Keď som zadal pin a mobil si vypítal ďalší pin, mobil na chvílu zamrzol, ale po chvíľke už všetko išlo plynulo. Po  krátkom tutoriáli do launcheru som už videl launcher, ale tapeta bola poškodená (obr. 2), ale keď som tapetu znovu nastavil, všetko bolo OK (obr. 3).

 

 

Táto rom ide rýchlo, ale niekedy padne nejaká app. Fungujú hovory a dosahuje vysoké hodnoty v benchmarku, napriek tomu sa mi novu spustit nepodarilo.

 

 

Launcher:

Launcher v tejto rom ide naozaj plynule. Už v obrázkoch hore vidíte, ako vyzerá hlavná obrazovka launcheru. Malý widget v hornej časti na hľadanie je fixne daný a nedá sa posúvať ani mazať. Mierne ma sklamalo, že widgety sa nedajú na plochu umiestniť podržaním prsta, ale treba ich premiestniť z menu (obr. 2).

 

 

 

Nastavenia:

Aplikácia pre nastavenia sa tiež líši od GB. Ako prvé som hľadal v aplikáciach povolenie inštalácií z neznámych zdrojov – neúspešne – v ICS táto možnosť chýba, neznáme zdroje sú povolené automaticky. Taktiež tu nenájdete ani cm settings, ako to bolo v cm6 a cm7. Tieto nastavenia sú rozložené medzi ostatné položky v nastaveniach. Taktiež tu pribudla položka využitie dát.

Hovory a správy:

Základ aplikácie pre hovory a kontakty je rovnaký ako v GB, ale kliknutím na meno zavoláte na predvolené číslo. Ak chcete zobraziť info o kontakte, musíte kliknúť na obrázok kontaktu.

Fotoaparát:

Aplikácia je zatial v test mode a nedokáže fotiť .

Galéria, movie studio:

Nepostrehol som žiadne zásadné zmeny oproti GB. Movie studio je nestabilné, preto som ho nevedel vyskúšať, editor fotografií sa mi taktiež nepodarilo spustiť .

Kalendár:

Aplikácia je prepracovaná a príde mi lepšia (hlavne pohyb medzi dňami), ale žiadne radikálne zmeny tu nehľadajte.

Hudba:

Je tu nová aplikácia, prepracované je hlavne delenie na albumy, interpretov a žánre. Stále však odporúčam použiť radšej powerAMP.

 

Aktualizácia: Už funguje aj wifi a root (v02), vývoj ale stojí, lebo sa čaká na knižnice pre adreno 200…

Aktualizácia: Knižnice pre adreno 200 boli vydané, tak snáď už vývoj pôjde rýchlejšie.

Aktualizácia: Táto rom už ostala dlho nez update-u. Pred časom sa Paulovi pokazila u20i a aj napriek tomu, že chcel pokračovať vo vývoji romiek pre x10 mini pro, tak žiadna nová verzia jeho romky neprichádza. Paulovi aj tak ďakujem za perfektnú prácu ktorú odviedol. Dúfam, že ICS od nAa sa dostane na takú úroveň, ako jeho GB a naše staré telefóny ostanú aktuálne.


21.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+