MojAndroid

Čaute Androiďáci, po čase máme pre vás blog redakcie :) Pripravili sme malé zhrnutie vecí, ktoré sa udiali v našej redakcii za poslednú dobu. Na množstvo z nich sa navyše pozrieme cez 360-stupňový objektív, takže okrem písmeniek budete mať aj vizuálnu predstavu, čomu sa venujeme a čo porábame keď práve nepíšeme a netestujeme zariadenia. A nezabudnite si nasadiť niektoré z okuliarov s virtuálnou realitou.

Android Roadshow 2016

Je to už šesť rokov, čo sa s vami  pravidelne stretávame v rôznych častiach Slovenska. Mestá sa snažíme meniť, niekedy naopak ideme tam, kde sme mali pred tým kopec účastníkov. Android Roadshow  patrí k našim obľúbeným aktivitám a pokúšame sa to preniesť aj na vás, doniesť vám horúce novinky a aj nejaké darčeky. Nie je vždy jednoduché zosynchronizovať všetkých výrobcov, ich časový harmonogram (Android Roadshow totiž nie je jediná vec, ktorú majú celý rok v kalendári :)), nájsť vhodné miesto a všetko do detailu prichystať. Sme preto radi za vašu veľkú účasť. Motivuje nás to ísť ďalej. Počas Android Roadshow si môžete vypočuť viacero prednášok na aktuálne témy z oblasti technológií a v priebehu dňa sa dajú všetky novinky “ošahať” pri stánkoch vystavovateľov. V kľude sa ich navyše môžete povypytovať na všetko možné a objasniť si to, čo nevyčítate ani na rôznych weboch. Tento rok sa nám podarilo na akcie prilákať aj elektromobil Tesla Model S85 a v 360-stupňovom videu si môžete pozrieť práve jeho interiér. Tiež uvidíte kúsok z toho, ako sme sa pokúšali rozbiť telefón CAT :)

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Windows Roadshow 2016

Pod správu nášho webu patrí aj stránka MojWindows.sk, v rámci ktorej sme takisto začali organizovať Windows Roadshow. Minulý rok sme usporiadali prvý ročník, došlo vás fakt dosť, a tak tento rok pokračujeme v dvoch mestách. Máme za sebou akciu v Žiline a na jeseň sa môžete tešiť na ďalšiu, tento raz v Košiciach. Generálnym partnerom je spoločnosť Microsoft a spolu s ňou tu prišlo viacero jej divízií. Účastníci si mohli teda zahrať najnovšie hity na Xboxe, pokecať o OS Windows Phone či Office 365. Nechýbalo tu samozrejme ani kopec vystavovateľov ako Creative, Lenovo, HP, UVEA Mediklinik, Tatra banka a ďalší. V 360-stupňovom videu uvidíte atmosféru počas prednášky o Xboxe ;)

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Prvá 360-stupňová recenzia

Netradičný videopohľad na smartfón v 360-stupňovom prevedení si pre vás nachystali Ondrej s Ferim. Vzali si Samsung Galaxy S7 a S7 edge a kameru FLY 360. Popravde, s virtuálnou realitou ešte trochu experimetnujeme, čo sa týka tvorby videí. Pri ich natáčaní totiž platia úplne iné pravidlá ako pri klasickom točení 2D obrazu. Skúsili sme to však – a ponúkame vám výsledok :)

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Fotomania

Jendým z projektov, ktorým sa venujeme je Fotomania. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide len o fotografie a je to len jeden z ďalších webov, kde sa nachádzajú pekné fotky. Podstata je však úplne inde. Na tomto webe máte možnosť pozrieť si fotografie v súvislosti so smartfónom, ktorým boli odfotené. Ak teda máte záujem o kúpu nového telefónu, neváhajte si v katalógu na stránke pozrieť práve ten a jeho fotografie. Pod hlavičkou smartfónov sa tu totiž ukrývajú reálne fotky reálnych používateľov, ktorí fotia v rôznych svetelných podmienkach a s rôznymi nastaveniami. Fotoaparát je totiž jedným z hlavných kritérií, na ktoré hľadia záujemcovia o nový smartfón. Týmto vás tiež chceme povzbudiť, aby ste sem popridávali aj pár svojich fotografií z vlastných zariadení. Môžete tak niekomu pomôcť definitívne sa rozhodnúť.

Instagram – ďakujeme za 5,000 followerov

Redakcia MojAndroid.sk funguje aj na Instagrame, kde dávame o niečo viac osobných a redakčných fotiek :) Môžete tak nazrieť do zákulisia našej práce a spoznať nás aj z trochu iného hľadiska. Naša práca, to nie sú len články, ale aj kopec iných drobností od fotenia cez točenie až po spoločné porady či posedenia. Takže diky moc za podporu a follow :)

Filmový festival detí

Okrem našich vlastných akcií sa na niektorých podujatiach zjavíme aj ako hostia. Prizvali si nás napríklad na Filmový festival detí do Trenčína, kde sme mali krátky workshop a zúčastnili sme sa debaty Youtuberov spolu s TJTN Matúšom a Jacobom Gofelinom. Prezentovali sme aj virtuálnu realitu, reč bola tiež o smart hodinkách a ľudia boli zvedaví aj na celé fungovanie redakcie, ktorá sa stretáva s horúcimi technologickými novinkami. Festival detí sa uskutočnil v dňoch 2.-4. júna v Trenčíne v priestoroch ODA. Čakal tu bohatý program v podobe premietania filmov pre deti, školy, ale aj viacero workshopov, seminárov, divadlo, rozhovor o filme Johankino tajomstvo (Juraj Nvôta) a nechýbali ani herecké výkony Pavla Seriša v predstavení Zo ZOO a vystúpil aj nenapodobiteľný Braňo Jobus.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+