MojAndroid

Tohtoročná MojAndroidovica sa po dlhom čase plánovania uskutočnila hneď na začiatku prázdnin. Popri všetkej zábave sa nezabudlo ani na prácu (alebo skôr naopak). Užili sme si spolu parádne trojdnie, ktoré nás redaktorov, interných aj externých, nepochybne zblížilo.

Strastiplná cesta krásnou krajinou

Stretli sme sa v pondelok 1. júla. Keďže skoro každý pochádzame z iného mesta, spoločný cieľ bola chata v Terchovej. Najväčšia skupina išla z Bratislavy, pridali sa chalani z Martina, Žiaru nad Hronom a Popradu. Spoločný obed sme si dali v Belej pri Žiline.

Redakcia prvýkrát spolu

Minulý rok sme aktívne hľadali nových externých a interných redaktorov, takže sme nemali ešte možnosť vidieť sa všetci spoločne. Konečne sa nám to teda podarilo. Celá redakcia prvýkrát na jednom mieste pri obede, to sme pre vás aj zvečnili. 

mojandroid blog
Všetci na jednom mieste (zľava Miro, Simča, Tomáš, Milan, Paťo, Miloš, Martin a šéfredaktor Michal)

 

Grilovačka, hry a prezentácie

Ubytovanie na chate Mafis v Terchovej prebehlo v poriadku, nasledovala pracovná chvíľka. Našťastie len chvíľka, po ktorej prišla na rad grilovačka. Nezastavil nás ani dážď, stihli sme aj urobiť fotky do súboja Sony Xperia 1 a Apple iPhone XS. S nasýtenými žalúdkami sme sa zahriali smiechom, keďže sme sa začali parádne baviť na rôznych vtipoch. Formálnu časť celej akcie – pracovné prezentácie – sme započali, keď už sa zábava chýlila ku koncu. Vďaka nim budeme môcť prinášať vám, čitateľom, kvalitné články a recenzie. 

Večierku sa nám podarilo presunúť až na svitanie druhého rána, pretože ja, Paťo, Miro, Miloš aj Tomáš so Simčou sme sa úplne vžili do hry Slovensko: Otázky a odpovede. Nikto by nečakal, aké všelijaké otázky si pre nás autori pripravili, každopádne sme zažili aj vtipné odpovede. 

Halušky a Jánošíkove diery

Na druhý deň sme vstali na obed. Zašli sme do miestneho salaša, kde si väčšina z nás pochutnala na haluškách a Kofole. Našli sa aj gurmáni, ktorí stavili na divinu, a sklamanie veru neprišlo. Takto najedení do popuku sme sa “skotúľali” dole ku chate. Po krátkej sieste sme sa navzájom vylákali na Jánošíkove diery ako pohybovú časť akcie.

mojandroid blog

Ani táto časť nebola žiadna nuda. Už len dostať sa od chaty ku začiatku celej trasy nás viacerých donútilo zapotiť sa. Vybrali sme si cestu okolo Dolných dier smerom na Podžiar. Pôvodný plán bol zísť po hrebeni Boboty, avšak zlyhal ľudský faktor (už si nepamätám, ktorý z nich to bol), a tak sme sa ocitli na Štefanovej. Trasu to predĺžilo, ale aspoň sme sa mohli viac rozprávať a vznikla aj nezabudnuteľná fotka na ceste.

mojandroid blog

Chvíľka pre pro hráčov

Po návrate sme si zahrali PUBG Mobile. Spočiatku sme hrali ako tím, ale neskôr to prešlo do vzájomnej rivality. Tá nakoniec vyvrcholila v súkromnej “roomke”, ktorú vyhral Miloš. Ak chcete vedieť, na akom smartfóne sa mu to podarilo, prečítajte si náš článok o výbere smartfónu v redakcii. Pre mňa však bolo víťazstvo, keď som vyradil pro hráča redakcie – Mira (Prepáč, Miro…). Zaslúženou odmenou nám všetkým bola pizza.

mojandroid blog
Výsledky: 1. Miloš, 2. Paťo, 3. Martin, 4. Tomáš, 5. Miro, 6. Simča

Večer nasledovala ešte jedna, tentokrát už kratšia prezentácia. Aj tá však bola dôležitá preto, aby sme s vami mohli byť v spojení aj cez sociálne siete. Keď sme už pritom, určite nás nezabudnite sledovať na našom Instagrame :) Po takomto pestrom dni sme si dali ešte jednu hru Slovensko, tentokrát sa zapojil aj rodinkou a deťmi zamestnaný Michal. Opäť vyhral Miloš, ktorý prekvapil znalosťami snáď v každom obore. Ostatní sme ale nezaostávali a bolo to tesné. 

mojandroid blog

Ráno tretieho dňa patrilo už len písaniu článkov a odchodu. Ten sa nám podaril ešte pred obedom, takže sme neskôr všetci stihli naše spoje na ceste domov. Postupne sme sa v Slacku všetci ohlásili a vedeli sme, že sme šťastne docestovali domov.  

Takto ďakujem celej redakcii, že sme spolu mohli stráviť takýto pekný čas a aj vám, čitateľom, lebo bez vás by nič z tohto nebolo možné :) Tešíme sa aj nabudúce!

mojandroid blog

10.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+