MojAndroid

Časy zaujímavých telefónov ako Nokia N90 alebo Sony Ericsson P900, keď sa líšili nielen výrobca od výrobcu, ale aj model od modelu sú už dávno preč. Dnešné smartfóny razia jednu líniu, kde sa líšia stupňom výbavy a veľkosťou. Preto je vždy potešujúce, ak sa občas objaví niečo, čo chce ísť aspoň trochu svojou originálnou cestou. Nový startup s názvom Blloc Zero 18 nie je inovatívnym hardvérom ale softvérom. Razí cestu minimalizmu a čo najmenším otravovaním používateľa funkciami.

Na prvý pohľad vyzerá smartfón ako každý iný. Veľký displej s výrezom na prednej strane a duálny fotoaparát so snímačom odtlačkom na zadnej strane. Po zapnutí ale používateľa uvíta monochromatické prostredie, ktoré by malo byť menej rušivé a nemalo by človeka odpútavať od bežného reálneho života. Používateľ si môže vybrať z dvoch režimov – Minimal a Blloc. V režime Minimal vyzerá Android podobne ako na iných telefónoch. Spodný panel s ikonkami aplikácií, plocha a widgety. V Blloc režime sú najpoužívanejšie aplikácie rozdelené do blokov v dvoch stĺpcoch, v blokoch sa následne zobrazujú aj notifikácie a jednoduchá funkcionalita aplikácií. Napríklad pri aplikácii Spotify sa po priložení prstu objavia tlačidla Play, Pause, Next, atď.

Pokiaľ používateľ potrebuje vidieť nejaké multimédiá alebo niečo iné farebne, stačí mu priložiť prst k snímaču odtlačkov a displej sa prepne do farebného režimu. Podľa tvorcov by táto idea mala vrátiť používateľov smartfónov od ich displejov k bežnému životu. Smartfón by mal mať procesor MediaTek Helio P23, 4 GB RAM, 64 GB vnútornej pamäte, 3,5 mm jack, USB-C port a batériu s kapacitou 3000 mAh. Zvyšné špecifikácie zatiaľ neboli oznámené. Cena Blooc Zero 18 by mala byť 359 Eur.

25.10.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+