MojAndroid

Zaujímali ste sa niekedy o to, ako sú natom dvaja odvekí rivali Android a iPhone s rýchlosťou prehliadania webu? Spoločnosť Blaze Software nám na túto otázku prináša odpoveď. Podľa testov, ktoré vykonala sa dá tvrdiť, že Android je pri načítaní webových stránok o viac ako 50% rýchlejší ako nový iPhone 4.

Proti iPhonu sa postavil hlavný zástupca Android smartfónov Nexus S s najnovším Androidom 2.3 Gingerbread. Celkovo bolo vykonaných 45 000 opakovaní testov rýchlosti načítania na tisícke web stránok. Testovalo sa pripojením cez WiFi ako aj 3G sieť na natívnych prehliadačoch obidvoch operačných systémov.

A aby sme len neteoretizovali, výsledkom testu sú aj tieto čísla: načítanie stránok na Androide 2.3 trvalo priemerne 2,144s zatiaľ čo na iOS 4.3 to bolo 3.254s. Z celkového počtu 1000 testovaných webov si Android počínal až na 84% z nich lepšie ako iOS. Celkový výsledok testu, Blaze Software vyhodnotil tak, že Android je pri načítaní stránok o 52% rýchlejší ako iOS a citujem ” Android nebol rýchlejší iba celkovo ale poskytol väčšiu rýchlosť v 4 prípadoch z 5″.

Tieto čísla nás Android fanúšikov samozrejme tešia a držíme Androidu palce aj pri ďalších podobných testoch :)

18.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+