MojAndroid

Výstava CES 2017 je už predo dvermi. Hoci ide o výstavu spotrebnej elektroniky, už sme si zvykli, že tu každý rok vidíme iba minimum nových smartfónov. Táto výstava sa skôr sústredí na globálnejšie trendy a iné druhy elektroniky. Z času na čas sa ale nájde výrobca smartfónov, ktorý využije výstavu CES na predstavenie svojej novinky. Tak by to malo byť aj tento rok, kedy očakávame predstavenie nového smartfónu BlackBerry.

Náš tip
Čínska spoločnosť TLC odkúpila práva na výrobu Blackberry smartfónov

Potvrdila nám to krátka ukážka priamo od BlackBerry, ktorá zobrazuje náhľad na hardvérovú klávesnicu a aj hardvérové tlačidlá pre ovládanie systému. Je teda zrejmé, že aj tento telefón ponúkne operačný systém Android, no na svoje si prídu zároveň aj fanúšikovia hardvérovej klávesnice.

O pripravovanom telefóne nemáme žiadne overené informácie. Posledné uniknuté informácie ale naznačujú, že novinka by mala ponúknuť vylepšenú klávesnicu s označením “Mercury”, 4,63″ displej s rozlíšením 1620 x 1080 pixelov, procesor Snapdragon strednej triedy, 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte. Očakávať môžeme aj bezpečnostné a iné vylepšenia v systéme, ktoré pridá samotný výrobca.

Zdroj: Steve Cistulli (Twitter) via Android Central

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+