MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

V rámci prednej steny vaše oko najviac zaujme práve 5,5″ IPS displej, ktorý ponúka dnes už štandardné rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov s pomerom strán 16:9. Displej ponúka verné farby a čo poteší je tiež vysoká hodnota maximálneho jasu. Čitateľnosť zobrazovacieho panelu bude dostatočná aj na poludnie. Rovnako môžem ohodnotiť aj najnižší jas zariadenia, ktorý bol dostatočne nízky aj pri večernom čítaní článkov.

Automatická regulácia jasu fungovala spoľahlivo a zariadenie netrpelo žiadnym oneskorením či zbytočne prepáleným jasom. Farebné podanie je vierohodné, farby nie sú presaturované, biela je skutočne bielou. Čierna farba pochopiteľne nie je až tak sýta a temná ako v prípade AMOLED panelov, nejde však o nič drastické a smartfón ponúka dobré zobrazenie čiernej farby.

Poteší tiež akási alternatíva “Always-On” funkcie, ktorý zobrazí čas, dátum a notifikácie spolu s náhľadom e-mailu či prichádzajúcej správy na zamknutej obrazovke. Toto zobrazenie je čierno biele a môže na pohľad evokovať e-ink displej. Z pohľadu šetrenia energie však táto funkcia nepomáha, pretože kvôli použitej IPS  technológii sa aj pri obyčajnom upozornení musia rozsvietiť všetky pixely na displeji.

Pamäť

Výbava smartfónu zahŕňa aj 4 GB pamäte RAM, ktorá postačuje pre plynulý chod aj náročnejšieho multitaskingu. Po stránke výkonnosti som aj vďaka veľmi dobrej optimalizácii softvéru nezaznamenal nijaké zásadnejšie výkyvy správania sa zariadenia. Pri štandardom používaní bolo k dispozícii približne 1,1 GB voľnej pamäte RAM.

Vnútorná pamäť zariadenia činí hodnotu 32 GB. V súčasnosti to už môžeme považovať za určitý štandard v rámci výbavy aktuálneho Android zariadenia. Po nainštalovaní približne stovky aplikácií, nasnímaní približne štyroch desiatok fotografií a zálohovaní niekoľkých mailových príloh bolo k dispozícii z tejto kapacity stále približne 14 GB. K dispozícii je tiež možnosť rozšírenia prostredníctvom microSD karty až do kapacity 256 GB.

Výkon

Zariadenie ponúka po stránke výkonu osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 doplnený o grafický akcelerátor Adreno 506. Tieto dvojičky nevidíme po prvýkrát a hoci nejde o najvýkonnejší čipset na trhu, ponúka veľmi zaujímavý pomer výkon/spotreba energie. Kombinácia šetrného procesoru a veľmi dobrej výdrže je často k dispozícii aj v cenovo dostupnejších zariadeniach.

Výkon nesklamal ani v prípade náročného multitaskingu, ani v prípade jednoduchých herných titulov. Pokiaľ ide o náročné 3D herné tituly, je lepšie siahnuť po nižšej úrovni herných detailov. Viac informácií sa dozviete aj v rámci priložených snímkov z benchmark testov zariadenia BlackBerry Motion.

Čítačka odtlačkov prstov

Čítačka odtlačkov prstov je tentokrát umiestnená pod displejom a je integrovaná v rámci hardvérového tlačidla “Domov” s logom výrobcu. Reakcie snímaču boli veľmi dobré. Iste, nejde pravdepodobne o najrýchlejšiu čítačku odtlačkov prstov na trhu, svoju funkcionalitu však plní veľmi dobre a odtlačky rozoznáva na prvýkrát aj v prípade ľahkej mastnoty. Čítačka sa teda výrobcovi podarila a jej funkčnosť či spoľahlivosť sa dá porovnávať s modelom BlackBerry KEYone.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

7.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+