MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry chystá ďalšie zaujímavé predstavenie. Vydala sa ale veľmi zaujímavou cestou. Na konferencii CES 2017 poskytla svoj smartfón, ktorý ešte nemá ani oficiálne meno, niekoľkým novinárom, aby si ho vyskúšali. Oficiálne ho predstaví ale až počas výstavy MWC 2017 na prelome februára a marca. Aspoň to naznačuje upútavka, ktorú spoločnosť zverejnila na sociálnej sieti Twitter.

Podľa dostupných informácií je pravdepodobné, že model s kódovým označením Mercury bude posledným smartfónom spoločnosti s Androidom a hardvérovou klávesnicou. To ale neznamená, že by ho výrobca nejako zanedbal. Práve naopak, dlhé čakanie môže znamenať skutočne prepracované zariadenie s vychytanými muchami.

blackberry-ces-2017-cover

Je pravdepodobné, že sa môžeme tešiť na všetky vlastnosti, ktorými zaujal model BlackBerry Priv. To znamená prakticky čistý Android, ale zato so zaujímavými bezpečnostnými opatreniami. Uvidíme, aké plány má spoločnosť TLC so smartfónmi BlackBerry. Model Mercury by mal byť zameraný na firemných zákazníkov a malo by ísť o plnohodnotný pracovný nástroj. Čo nás ale čaká po predstavení tohto modelu, zatiaľ nevieme.

Zdroj: BlackBerry Mobile (Twitter) via Android Authority

25.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+