MojAndroid

V únikoch na internete sa posledné mesiace špekulovalo o novom smartfóne s hardvérovou klávesnicou na štýl BlackBerry Priv. Malo ísť údajne o model s názvom BlackBerry Mercur. Teraz spravodajský server pocketnow.com ponúka “hands-on” video s predprodukčnou vzorkou spomínaného smartfónu. Čínska spoločnosť TCL, súčasný hardvérový producent modelov so značkou BlackBerry (a dizajnom Alcatel) zatiaľ neponúkala hmatateľné dôkazy. Zverejnené video s predprodukčnou vzorkou však prináša nádej, že TCL prinesie do modelov BlackBerry to tradičné, teda kvalitnú hardvérovú klávesnicu.

Zariadenie pod názvom “New BlackBerry” ponúka štíhly dizajn, hardvérová klávesnica (s pomerne veľkými klávesami) sa tentokrát nachádza pod displejom a kapacitnými tlačidlami systému Android. Žiadna výsuvná konštrukcia, naopak pevné kovové spracovanie, zadná časť s textúrovanou povrchovou úpravou či čítačka odtlačkov prstov integrovaná do tlačidla medzerníka. Tlačidlo pre zapnutie sa následne nachádza v ľavej bočnej stene. Ďalšie harvérové podrobnosti zatiaľ neboli zverejnené. Otázkou ostáva či sa tento model nakoniec dostane aj do oficiálnej výroby, všetko to má v rukách pravdepodobne čínske TCL.

Zdroj : pocketnow.com

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+