MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Nekompromisná výbava

Čo potrebuje každý manažér? Byť neustále pripojený. Presne to ponúka BlackBerry KEYone so svojou plnou výbavou konektivity a pripojenia. Nájdeme tu štandardné pripojenie GPRS, EDGE, rýchle HSPA a aj špičkovú LTE Cat9 s rýchlosťami do 450 Mbps.

Samozrejmosťou je stabilné pripojenie k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band. Bluetooth tu nájdeme vo verzii 4.2 a poteší aj USB-C so štandardom USB 3.1. Skrátka, BlackBerry KEYone je po stránke konektivity nekompromisný telefón. Nechýba NFC a ani spoľahlivé GPS pripojenie, ktoré je rýchle a presné tak, ako by sme od špičkového telefónu očakávali.

Dobrou správou je, že telefón je po stránke konektivity aj veľmi spoľahlivý. Nezaregistrovali sme žiadne výpadky pripojenia či zníženie kvality signálu. Telefonáty boli tiež bezproblémové a hlas v nich čistý. Jednoducho bez kompromisov.

Fotoaparát: Nie len na skenovanie dokumentov

Samozrejme, v podnadpise trošku preháňame a určite nikto nečaká, že pracovný telefón bude mať fotoaparát iba na takéto účely. Dobrou správou je, že BlackBerry KEYone ponúka skutočne kvalitný fotoaparát, ktorý poteší aj tých náročnejších fotografov. Ak si aj zaobstaráte telefón najmä na pracovné účely, v časoch oddychu ho nebudete musieť vymieňať za iný, pretože KEYone zvládne fotografovanie ľavou zadnou.

Vďačí za to 12MP snímaču s minimálnym clonovým číslom f/2.0 a veľkými 1,55µm pixelmi. Ide o rovnaký snímač, aký používa aj Google Pixel. Vďaka tomu telefón zvládne aj náročnejšie scény pri horšom osvetlení. Celkovo ale ponúka fotoaparát na BlackBerry KEYone veľmi dobrý fotografický výkon.

Fotografie nemajú žiadne veľké chyby. Ponúkajú dostatok detailov a pekne vyvážené farby. Tie nie sú extrémne saturované, ale ani fádne, skrátka veľmi realistické a pekné. Zaostrovanie je okamžité a fotografovanie je tak jednoduché a intuitívne.

Platí to aj o fotografovaní v horších svetelných podmienkach. Síce sa tu objaví trošku šumu, ale všetko je to v rámci normy. Chýbajúca optická stabilizácia sa síce prejaví, no ak máte pevné ruky, viete aj v náročnejších svetelných podmienkach spraviť skutočne pekné fotografie.

Telefón je schopný natáčať video v 4K rozlíšení s frekvenciou 30 FPS alebo 1080p s frekvenciou 60 FPS. Ani v jednom z týchto režimov však nie je k dispozícii elektronická stabilizácia obrazu, ktorá v ostatných režimoch funguje celkom dobre. Kvalita videa je ale na veľmi vysokej úrovni tak, ako sme očakávali. Úroveň detailov a reprodukcia farieb je výborná a telefón je tak ideálny na natáčanie videa na oslavách či iných príležitostiach.

Pár chýb sme ale predsa len objavili. Občas sme sa stretli s príliš agresívnym vyvažovaním expozície. Efekt to bol podobný, ako keď zvolíte vyvažovanie s orientáciou na stred v manuálnom režime, no oveľa agresívnejšie ako sme na to zvyknutí. Výsledkom je horšie vyváženie expozície a celkovo tmavšia fotografia, ako môžete vidieť nižšie. Pri opätovnom zaostrení a vyvážení expozície bol však už výsledok výborný.

Príklad nesprávne vyváženej expozície – fotografia zhotovená počas jasného dňa

Aplikácia je prepracovaná a plná užitočných nastavení. Poteší veľmi elegantná kombinácia automatického a profesionálneho režimu, kde je veľmi jednoduché upraviť konkrétne nastavenia podľa vlastných predstáv. K dispozícii sú všetky základné režimy a nechýba ani niekoľko živých filtrov.

Fotografickú výbavu uzatvára predná 8MP kamera, ktorá je vo všetkých smeroch priemerná a nijako nevytŕča z radu. Výsledky sú za bežného osvetlenia vhodné na sociálne siete, no tlačiť ich zrejme nebudete. Celkovo je tak BlackBerry KEYone veľmi slušným fotografickým telefónom, ktorý poteší aj náročnejších fotografov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+