MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Plnohodnotný pracovný nástroj

Tak, ako v minulosti, aj teraz sú zariadenia BlackBerry často vnímané ako “manažérske”, alebo jednoducho pracovné nástroje. Tomu musí zodpovedať aj výkon zariadenia a sme radi, že BlackBerry KEYone potvrdzuje svoju reputáciu.

O bezproblémový chod zariadenia sa stará procesor Snapdragon 625, 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte s podporou pre microSD pamäťové karty. Iste, nie sú to špecifikácie vlajkovej lode, no každý, kto má s týmto procesorom dočinenia vie, že nejde o žiadneho slimáka.

Čip si bez problémov poradil so všetkým, čo sme od neho požadovali. Spúšťanie aplikácií, prepínanie a aj náročnejšia práca s nimi bola absolútne bezproblémová a rýchla. Telefón reagoval svižne a pohotovo, možno ešte rýchlejšie ako sme očakávali. Napriek tomu nás mrzí, že sa výrobca nevydal cestou skutočne prémiového hardvéru, najmä, ak vezmeme do úvahy pomerne prémiovú cenu. Pravdou však je, že 99 % používateľov rozdiel nespozná a aj s týmto hardvérom získa dokonalý používateľský zážitok.

My sme s telefónom nemali po stránke výkonu absolútne žiadne problémy. Ani raz sa nám nezasekol, nespomalil či neprejavil iné známky nedostatku výkonu. Zvládol všetko, čo sme od neho očakávali, od jednoduchých úloh po náročnejšie hry. Počas celej doby testovania bol absolútne spoľahlivý, čo je presne to, čo od neho cieľová kategória používateľov bude potrebovať. Ide jednoducho o nástroj, ktorý splní presne to, čo od neho budete chcieť.

Displej: Špičkový, no nie najjasnejší

Letmý pohľad na špecifikácie môže byť klamlivý. BlackBerry KEYone totiž ponúka “iba” 4,5″ displej, čo môže pôsobiť ako nie najideálnejšia hodnota na prácu s multimédiami či vybavovanie rôznych pracovných povinností. Pravdou ale je, že displej na KEYone patrí medzi skutočne kvalitné a výrazne predčil naše očakávania.

Väčšina ľudí okolo nás, ktorá si počas testovania telefón vyskúšala, displej chválila a označovala ho za najväčšiu prednosť telefónu. Hoci ide o IPS LCD panel, mnohí z našich známych si mysleli, že je to AMOLED jednotka. Pomýlili sa kvôli skutočne fantastickému podaniu čiernej farby, ktoré sprvoti oklamalo aj nás. Displej je tiež naozaj veľmi farebný a detailný, keď pri rozlíšení 1620 x 1080 pixelov ponúka hustotu 433 ppi.

Vynikajúce sú aj pozorovacie uhly a chválime aj skvelú oleofóbnu vrstvu, ktorá takmer vôbec nezachytáva odtlačky prstov. Veľmi elegantné a praktické je aj výraznejšie zahnutie odolného skla, vďaka čomu sa telefón veľmi dobre drží v ruke.

Jediný nedostatok vidíme v jase displeja. Ten nie je zrovna najvyšší a hoci práca na priamom slnku je bezproblémová aj vďaka antireflexnej vrstve, privítali by sme vyššie maximálne úrovne jasu. Platí to ale aj opačne – najnižšia úroveň jasu je príliš vysoká pre prácu v úplnej tme a keďže tu nenájdeme žiaden nočný režim, nočná práca s telefónom bola vždy trochu “jasná”.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+