MojAndroid

Slávna kanadská značka Blackberry, známa výrobou tlačítkových smartfónov s vysokým zabezpečením, sa pred tromi rokmi rozhodla opustiť svoj systém Blackberry OS a nahradila ho rozšírenejšou platformou Android. Hneď prvý vlajkový model Blackberry Priv zaujal dobrou výbavou, vysúvateľnou klávesnicou a balíkom bezpečnostného softvéru nad systémom Android. Napriek tomu sa dodnes nepodarilo značke výraznejšie presadiť na trhu.

Náš tip
Beta program Androidu Oreo pre BlackBerry KEYone je už spustený

Aj z toho dôvodu minulý rok popri klasickom klávesnicovom smartfóne Blackberry KEYone vydala spoločnosť podarený model strednej triedy Blackberry Motion bez hardvérovej klávesnice. A bez klávesnice by mali byť aj novinky Blackberry Evolve a Evolve X.

Blackberry Evolve a Evolve X

Pôvodný názov Blackberry Evolve a Evolve X mal byť Blakberry Ghost a Ghost Pro. O jeho výrobu sa postarala indická spoločnosť Optiemus Infracom. To je aj dôvod jeho predstavenia v Indii, ktorá bude aj prvým trhom, kde sa novinky budú predávať. Zatiaľ však nevieme, pod akým názvom sa nakoniec dostane aj na ostatné svetové trhy.

Telefón by mal mať displej s pomerom 18:9, duálny fotoaparát s optickým zoomom a batéria o kapacite 4000 mAh, tak ako ju mal Blackberry Motion. Podľa videa sa zdá, že pod displejom bude chýbať aj navigačné tlačítko/snímač odtlačkov, ktorý bol jedným z plusom Blackberry Motion spolu s vodeodolnosťou IP67. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už zajtra.

1.8.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+