MojAndroid

Po uniknutí informácií o smartfóne BlackBerry DTEK50 sme nemuseli dlho čakať na jeho oficiálne predstavenie. Novinku pritom výrobca označuje ako najlepšie zabezpečený Android smartfón na svete. Čo to presne znamená vysvetľuje výrobca v niekoľkých bodoch.

  • Rýchle opravy  nájdených bezpečnostných chýb
  • Aplikácia DTEK od BlackBerry dodávaná so smartfónom automaticky monitoruje operačný systém a aplikácie, pričom sleduje a kontroluje, či neohrozujú súkromie používateľa. Ak áno, sama navrhne ako zlepšiť zabezpečenie. Zároveň funguje aj ako bezpečnostný monitor, ktorý upozorní majiteľa smartfónu v prípade, že niektorá z aplikácií by sama bez jeho vedomia fotila, natáčala video, zapla mikrofón alebo by pristupovala k informáciám o polohe a ku kontaktom.
  • Pri každom spustení zariadenia sa pri bootovaní kontrolujú jednotlivé fázy zavádzania systému, pričom každá z nich musí byť pre ďalšie pokračovanie úplne nedotknutá. Nehrozí teda, že by došlo k hacknutiu zariadenia bez toho, aby ste o tom nevedeli.
  • BlackBerry zabezpečil Android tak, aby mu nerobili problémy ani rôzne typy útokov
  • Spoločnosť v Androide používa pokročilé šifrovanie FIPS 140-2, ktoré chráni dáta aj v prípade odcudzenia zariadenia.

Ostatné parametre telefónu ostávajú v podstate nezmenené a zhodujú sa s informáciami, ktoré sme vám priniesli v predchádzajúcom článku. Nachádza sa tu teda procesor Snapdragon 617, 5,2″ Full HD displej, 16 GB vnútornej pamäte podporou pre microSD karty a 3 GB RAM. Vzadu nájdeme 13 MP hlavný fotoaparát a vpredu nechýba 8 MP selfie kamera. Batéria by mala mať kapacitu 2 610 mAh. Operačným systémom je Android 6.0 Marshmallow. Poznáme už aj cenu. Tá je 299 amerických dolárov, novinka by pritom mala byť dostupná aj v Európe. Presnú dostupnosť a cenu na Slovensku však nepoznáme.

Zdroj: androidandme

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+