MojAndroid

Smartfóny s fyzickou klávesnicou dnes mnohí považujú za archaické. Väčšina používateľov si totiž zvykla na písanie cez dotykovú obrazovku a “namáhavé” stláčanie tlačidiel im jednoducho ďalej nevyhovuje. Stále sa však nájde aj zopár jedincov, ktorí idú proti prúdu. Práve túto skupinu používateľov tak jednoznačne potešia nové informácie o nástupcovi telefónu Blackberry KEYone.

Tento smartfón, ktorý uzrel svetlo sveta ešte minulý rok, si získal vcelku slušný počet priaznivcov. Podarilo sa mu to kvôli prvotriedne vyhotovenej konštrukcii, slušnej hardvérovej výbave či nadmieru bezpečnému softvéru. Nepochybne najväčší podiel na jeho úspechu však nesie práve fyzická klávesnica. Tá zohrá kľúčovú úlohu aj pri druhej generácii tohto zariadenia, ktoré sa len pred niekoľkými hodinami objavilo na stránkach čínskej certifikačnej spoločnosti TENAA. BlackBerry Athena, ako znie kódové označenie tohto telefónu, by tak mohlo byť čo nevidieť oficiálne predstavené.

Kozmetické úpravy a duálny fotoaparát

Prvý smartfón, ktorý BlackBerry odhalí počas roka 2018 sa na svojho predchodcu v mnohých smeroch podobá. Napriek tomu však novinka ponúkne nejaké dizajnové, ako aj funkčné zmeny. Samozrejme sa dostane na vylepšenú hardvérovú výbavu, pričom sa hovorí o procesore Snapdragon 660 a 6 GB operačnej pamäte. Zmeny sa však dotknú aj fotoaparátov, pričom na zadnú stranu sa tentoraz dostane duálny snímač. Fotografie od certifikačnej spoločnosti odhaľujú tiež zjednodušenie dizajnu. Prednú stranu bude zrejme opäť zdobiť displej s pomerom strán 3:2, ktorý ponúkne väčšiu uhlopriečku.

Istú časť z obrazovky si však ukrojí navigačný panel, keďže senzorové tlačidlá z prvej generácie sa zrejme do tej druhej nedostanú. Nanešťastie, TENAA okrem fotografií tohto telefónu a jeho kódového označenia neodhalila žiadne detailnejšie informácie. Budeme si tak na ne musieť ešte nejaký ten čas počkať.

30.4.2018
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+