MojAndroid

BlackBerry patrí, podobne ako Nokia, medzi ikony mobilného priemyslu. V posledných rokoch sa však s nástupom Android smartfónov dostal do nemalých problémov. Počty predaných kusov z roka na rok klesajú, a zatiaľ čo v roku 2011 predala spoločnosť viac ako 50 miliónov smartfónov, v minulom roku ich bolo už len niečo cez 7,5 milióna. To z celkového trhové podielu predstavuje len 1%, čím sa BlackBerry radí skutočne medzi tých, ktorí postupne upadajú do zabudnutia. Spoločnosť má ale stále veľa verných používateľov, ktorí na svoje BlackBerry nedajú dopustiť. Je však jasné, že niečo sa musí zmeniť, a táto zmena by mohla prísť v podobe významného prechodu z RIM OS na Android.

Čítali ste správne, no preistotu to ešte zopakujem. BlackBerry pripravuje svoj prvý Android smartfón, čo pre Reuters potvrdili až štyri od seba nezávislé zdroje. Podľa nich by sme sa takéhoto smartfónu mohli dočkať niekedy na jeseň, pričom obsahovať by mal aj ikonickú hardvérovú klávesnicu, ktorá bude vysúvateľná, a chýbať nebude samozrejme ani dotykový displej. Po dlhých rokoch by tak mohlo ísť o smartfón s hardvérovou klávesnicou, ktorá mnohým používateľom v dnešných moderných zariadeniach tak chýbala. Tá by zároveň mohla byť aj jedným z hlavných lákadiel pre jeho kúpu. Je však otázne, či sa hardvérová klávesnica dnes ešte stretne s pochopením. Väčšina používateľov si zvykla na virtuálne klávesnice, s ktorými dokážu písať prinajmenšom rovnako rýchlo a pohodlne. Otázka na vás, boli by ste kvôli klávesnici ochotní prejsť na BlackBerry smartfón s Androidom alebo ste spokojní so súčasným stavom?

Zdroj: androidauthority

12.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+