MojAndroid

V jednom z nemenovaných českých magazínov som včera čítal o tom, ako bývalý zamestnanec spoločnosti BlackBerry vytvoril populárny komunikátor Kik. Už pred niekoľkými rokmi, keď ho zakladal, mu jeden z jeho priateľov a vedúcich pracovníkov BlackBerry povedal, že vedenie kanadskej firmy je príliš hrdé na to, aby si priznalo, že ich zákazníci prechádzajú ku konkurencii. Dnes všetci vieme, ako to s BlackBerry dopadlo. Spoločnosť sa dá vyhlásiť za polomŕtvu a jediné, čo ju drží pri živote, je prvý Android smartfón, ktorý BB vyrobilo. BlackBerry Priv však dostane nových súrodencov. Tento rok totižto spoločnosť plánuje vyrobiť dva nové Android smartfóny. Žiadny z nich však nebude high-end zariadením.

BlackBerry-Priv-9

Náš tip
RECENZIA Blackberry Priv: Perfektný Android s klávesnicou, ktorý ale prišiel neskoro

BlackBerry CEO, John Chen tento víkend oznámil, že spoločnosť BB pripravuje na tento rok dve smartfónové novinky – jednu s hardvérovou klávesnicou a druhý smartfón s dotykovým displejom bez klávesnice. Obe zariadenia budú ponúkať operačný systém Android. Kódové označenia pripravovaných zariadení sú Rome Hamburg, a očakáva sa, že ich cenovka nepresiahne 500-dolárovú hranicu. Samozrejmosťou bude aj v tomto prípade zameranie na zvýšenú bezpečnosť a šifrovanie, no parametrovo budú zrejme za konkurentmi v mnohom zaostávať. Chen chce týmito zariadeniami udržať BlackBerry v statuse spoločnosti, ktorá vyrába aj hardvér, no nevieme, či to nebude iba zväčšenie diery v trupe potápajúcej sa lode…

Zdroj: TheVerge

11.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+