MojAndroid

Spoločnosť Samsung povoľuje používateľom smarfónov z radu Galaxy S10 nahradiť tlačidlo na vyvolanie inteligentného asistenta Bixby inou vami zvolenou funkciou. Svoju funkciu môžete navoliť na jedno kliknutie alebo na rýchly dvojklik.

Čiastočná náhrada

Pokiaľ si žiadnu svoju vlastnú možnosť na tlačidlo nenastavíte, tak každým jedným stlačením tlačidla vyvoláte inteligentného asistenta Bixby. Našťastie Samsung ponúkol možnosť otvoriť rôznu aplikáciu tretích strán na toto tlačidlo, a to buď na jedno kliknutie, alebo na rýchly dvojklik. Napríklad keď si zvolíte na jedno kliknutie otvoriť aplikáciu Instagram, na dvojitom kliknutí bude navolený asistent Bixby. A naopak, ak si na dvojklik zvolíte aplikáciu Instagram, jeden klik ostáva pre Bixby.

Dlhým podržaním tlačidla vyvoláte inteligentného asistenta za všetkých okolností a túto možnosť nemôže používateľ zmeniť za inú. Nechýba ani možnosť kompletne vymeniť Bixby za Google Asistenta. Nanešťastie, táto možnosť je prístupná len v modelovom rade Galaxy S10. Samsung Galaxy S9 a Galaxy Note 9 touto vymoženosťou nedisponujú.

Ďalšie články k téme “Samsung”:

Náš tip
Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e: Nová generácia vlajkových lodí oficiálne!
Náš tip
Samsung Galaxy Fold oficiálne: Prvý skladací Samsung je krásny, ale aj drahý
Náš tip
Samsung spolu s Galaxy S10 predstavil aj smart hodinky, fit náramky a bezdrôtové slúchadlá
21.2.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+