MojAndroid

Jednou z najinovatívnejších vecí, ktorú priniesla americká spoločnosť Apple do sveta mobilných technológií, je určite hlasový asistent Siri. A aj keď je konkurenčný Google Asistent alebo Alexa od Amazonu vo viacerých funkciách ďalej, tak to bola práve Siri, ktorá prinútila juhokórejskú spoločnosť Samsung priniesť na svoje smartfóny vlastného hlasového asistenta s názvom Bixby.

Ten síce bohužiaľ stále nieje lokalizovaný do slovenského jazyka, ale vo svojej anglickej verzii dostal viacero samostatných funkcií, ako napríklad Bixby Vision, ktorá ešte donedávna nahrádzala v Samsung smartfónoch skener QR kódov.

Dnes Samsung slávnostne predstavil ďalšiu novinku – Bixby Marketplace, ktorý podporí ekosystém hlasového asistenta Bixby.

Bixby Marketplace by mal byť v podstate obchodom pre rôzne vylepšenia tohto hlasového asistenta od developerov tretích strán. Vylepšenia by mali byť rozdelené do kategórii ako Cestovanie, Hudba, Produktivita atď. Vylepšenia môžete samozrejme hodnotiť, komentovať alebo poslať spätnú väzbu jeho tvorcovi.

Bixby Marketplace sa bude pre jednotlivé smartfóny uvoľňovať postupne v rámci novej verzie asistenta Bixby. Jej dostupnosť si môžete overiť v nastaveniach svojho Galaxy smartfónu (Bixby Voice Settings > About Bixby Voice > Update).

Náš tip
Rad smartfónov Samsung Galaxy dnes oslavuje 10 rokov. Všetko najlepšie!
30.6.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+