MojAndroid

Bixby. Mnohým z vás leží v žalúdku hlavne z toho dôvodu, že Samsung tohto svojho virtuálneho asistenta pridáva do svojich smartfónov a v mnohých prípadoch má dokonca svoje vlastné tlačidlo, ktorého jedinou funkciou je práve jeho vyvolanie. Na tom by nebolo nič zlé, lenže v našich končinách potenciál Bixby naplno nevyužijeme. Jedným z dôvodov je napríklad aj chýbajúca slovenčina.

Podpora nových a nových zariadení

Nič to ale nemení na fakte, že Samsung na svojom virtuálnom asistentovi naďalej pracuje a Bixby tak získava nové a nové funkcie. Pomaly, ale isto sa stáva konkurenciou pre Google asistenta, Siri či Alexu. Počas prebiehajúcej konferencii CES v Las Vegas predstavila kórejská spoločnosť ďalšie nové Bixby funkcie. Používatelia sa dočkali a Bixby bude onedlho spolupracovať s Google Play, aplikáciami YouTube a Google Mapy. Okrem týchto gigantov ohlásili spoluprácu s Bixby napríklad aj Uber, Ticketmaster či iHeartRadio.

“Funkcia Bixby vznikla z dôvodu potreby smart ovládania Galaxy smartfónov. Dnes je z nej plnohodnotná platforma, ktorá využíva umelú inteligenciu a obsahuje stále viac a viac funkcií, rovnako podporuje viac a viac zariadení.”

Okrem samotných smartfónov bude funkciu Bixby obsahovať celý rad ďalších Samsung zariadení. Prítomná bude v rôznych televízoroch, nechýbajú práčky, chladničky či inteligentné reproduktory.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Virtuálny asistent Bixby bude aj v skladacom smartfóne Samsungu
Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva update, ktorý zabráni náhodnému stlačeniu tlačidla Bixby
Náš tip
Asistent Bixby vám možno čoskoro spočíta kalórie v jedle | CES 2018

 

9.1.2019
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+