MojAndroid

Ak zvyknete so svojimi priateľmi alebo známymi zdieľať veľké súbory, možno vám príde vhod vynovená aplikácia spoločnosti BitTorrent s názvom Sync. Tá po nedávnej aktualizácii získala vynovený vzhľad a funkciu zdieľania priečinkov prostredníctvom HTTPS odkazu, e-mailu alebo QR kódu. Zdieľanie dát s vašim okolím tak ani na veľké vzdialenosti nebude problém, pričom na tento účel sa využíva peer-to-peer protokol, dobre známy práve zo sťahovania Torrentov.

Bittorent Sync umožňuje automatickú synchronizáciu dát naprieč rôznymi zariadeniami, vrátane počítačov, tabletov a smartfónov s podporovaným OS. Vďaka použitiu protokolu peer-to-peer nie je potrebné používať žiadne cloudové úložiská, a dáta sa odosielajú priamo z vášho PC, kde necháte adresár zdieľať. Budete samozrejme potrebovať aj časť softvéru nainštalovanú na PC, odkiaľ sa budú adresáre synchronizovať. Z mobilu môžete následne zdieľať priečinky, ktoré ste na PC už označili na zdieľanie.

Aplikácia Sync je dostupná zadarmo na obchode Play, odkiaľ si jú môžete stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie. Ak sa ju rozhodnete vyskúšať, nezabudnite nám dať vedieť, ako sa vám páči.

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+