MojAndroid

Spoločnosť BitTorrent je všeobecne známa, no väčšina ľudí si ihneď predstaví pirátstvo a nelegálne sťahovanie obsahu z internetu. Spoločnosť ako taká ale pracuje aj na ďalších zaujímavých projektoch, kde využíva poznatky nadobudnuté pri vývoji svojej platformy. Teraz na mobilné zariadenia priniesla službu BitTorrent Now, ktorá je novým nástrojom na streamovanie hudby a videa z internetu.

Služba ale nebude mať nič spoločné s pirátstvom, práve naopak. Všetok obsah v službe bude pochádzať priamo od jeho tvorcov. To znamená, že tu pravdepodobne natrafíte na obsah od menej známych umelcov. Množstvo skladieb a videí bude prístupné zadarmo, no niektoré časti služby budú spoplatnené, resp. v nich nájdete reklamu. Umelci môžu napríklad nastaviť minimálnu cenu za svoj obsah, no vy budete môcť zaplatiť viac, ak to uznáte za vhodné.

Aplikácia vyzerá veľmi elegantne a jej ovládanie by malo byť jednoduché a intuitívne. Stačí, keď si ju nainštalujete, resp. otvoríte jej webovú verziu a začnete počúvať. BitTorrent sľubuje, že neskôr pridá aj ďalšie zaujímavé funkcie a dokonca sa dočkáme aj obsahu pre VR. Služba zrejme zatiaľ nebude konkurovať tým najväčším streamovacím službám na internete, no pravdepodobne si nájde svojich stálych a verných fanúšikov. Vyskúšať ju môžete už dnes aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: BitTorrent via Android Police

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+