MojAndroid

Existuje množstvo možností, ako využívať cloud v dnešných Android zariadeniach, mnohé služby poskytujú základný balík 5 GB dát zadarmo. Medzi také služby nepochybne patrí Google Drive, Dropbox alebo Box. Sú to najpopulárnejšie cloudové služby pre Android a minimálne jedna z nich patrí do povinnej výbavy každého vlastníka Android zariadenia.

 

Novinkou v tejto oblasti je však služba pod názvom Bitcasa, ktorá poskytuje cloudovú službu pre také operačné systémy ako je Windows, Mac OS a Linux pre počítače a Android a iOS, aplikácia bude dostupná čoskoro aj  pre smartfóny. Podporovaný je aj internetový prehliadač Google Chrome.

 

Bitcasa je v limitovanom čase poskytovaná úplne zadarmo, na začiatku roku 2013 bude táto služba spoplatnená, kedy používateľ dostane 10 GB priestor zadarmo, neobmedzený priestor na cloude bude mať cenu 10 USD na mesiac.

Bitcasa sľubuje na svojom cloude, okrem iného, vysoký stupeň zabezpečenia dát a to tak, že dáta budú na cloude dokonale šifrované. Navyše, už teraz Bitcasa sľubuje nekonečnú podporu a rozširovanie služieb.

Aplikácia pre Android smartfóny a tablety je dostupná v Google Play Store, podporu pre ostatné platformy si môžete stiahnuť na TOMTO LINKU.

Zdroj, foto: Bitcasa.com Google Play Store

19.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+