MojAndroid

Birdi nie je obyčajný dymový detektor. Na rozdiel od svojich súrodencov ponúka niečo navyše. Vlastne to nie je len niečo, je toho oveľa viac. Ambiciózny projekt na indiegogo chce totižto sledovať kvalitu ovzdušia vo vašom okolí a chrániť tak zdravie ľudí v jeho okolí. Dokáže “vycítiť” nebezpečenstvo spôsobené znečisteným ovzduším, ale upozorní aj na prípadný požiar či prítomnosť nebezpečného oxidu uhoľnatého.

birdi

Ak hrozí nebezpečenstvo, Birdi naň upozorní svetlom a hlasným alarmom. Zároveň odošle správy na telefóny všetkým, čo potrebujú o vzniknutej situácii vedieť. Kontrolovať sa pritom dá jednoducho z mobilu pomocou aplikácie alebo SMS, či dokonca pevnej linky. Navyše, Birdi je dostatočne inteligentný na to, aby určil, či varíte alebo spíte, takže vás na prípadne nedostatky v kvalite ovzdušia upozorní len v prípade, že bude ohrozené vaše zdravie.

Birdi dokáže sledovať aj ďalšie faktory prostredia vrátane teploty, úrovne oxidu uhličitého, ale aj dymu. Okrem toho však vie detekovať prachové častice, určiť úroveň vlhkosti a upozorní vás aj na vybíjajúcu sa batériu. Všetko je možné sledovať priamo z aplikácie na Androide aj iOS, pričom pripojenie je realizované prostredníctvom WiFi.

birdi app

Spoločnosť inteligentný detektor ponúka aj s ďalšími službami. Ak sa majú vaše batérie už čoskoro vybiť, môže vám v predstihu poslať náhradné. Užitočnou je aj služba pre volanie záchrannej služby alebo hasičov, ktorú zalarmujú pracovníci Birdi v tom prípade, ak budete mimo pokrytia mobilným signálom. Tieto však asi len ťažko budú v prípade záujmu fungovať aj u nás.

Projekt Birdi je možné podporiť na stránke indiegogo, kde sa sa jeho cena začína na 89 amerických dolároch. Pravdepodobným dátumom dodania je však až október budúceho roka.

14.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+