MojAndroid

Nový bioprocesor od Samsungu je už v masovej výrobe a jeho najväčší prínos pocítia najmä priaznivci nositeľných zariadení, ktorí s obľubou sledujú údaje týkajúce sa zdravia. Nový čip má totižto priniesť prvé all-in-one riešenie, a to vďaka integrácií niekoľkých senzorov, digitálneho signálového procesora, ako aj vnútornej pamäte. Vďaka tomu odpadá nutnosť externej jednotky na spracovanie údajov.

Samsung sa aj takýmto spôsobom chce stať jedným z popredných dodávateľov čipov pre nositeľné zariadenia, ktorých predaje rastú z roka na rok. Novinka vie okrem iného zabezpečiť meranie a analýzu dát na základe bioeletrickej impedancie, objemového merania orgánov, EKG, či teploty pokožky. Vie teda bez problémov merať telesný tuk, svalovú hmotu a dokonca aj stres. Samozrejme, Samsung si novinku pravdepodobne nenechá len pre seba. Skutočne peniaze sa totižto ukrývajú najmä v licencovaní takéhoto čipu, prípadne v jeho priamom predaji. Očakáva sa teda, že v novom roku sa objaví aj v konkurenčných zariadeniach.

Na nové hodinky alebo fitnes náramky s týmto čipom nebudeme musieť čakať dlho. Samsung sľubuje, že tie prvé by mali byť dostupné už niekedy v skorých začiatkch nového roka. Možno sa prvých zariadení dočkáme už na výstave CES v Las Vegas, prípadne na MWC v Barcelone. Každopádne, keď sa tak stane, stanú sa pre používateľov opäť o niečo atraktívnejšie, čo je pre koncového spotrebiteľa len dobrá správa.

Zdroj: pocketnow

 

29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+