MojAndroid

Bill Gates, Mark Zuckerberg a ďalšie vplyvné osobnosti technologického sveta zakladajú novú energetickú koalíciu, ktorá sa chce angažovať v súkromnom sektore a investovať do čistej energie. Jej založenie oznámil včera večer CEO spoločnosti Facebook práve včase, kedy v Paríži prebieha konferencia o klimatických zmenách. Zuckerberg so svojou manželkou Priscillou Chan, spúšťajú kampaň v spolupráci s takými zvučnými menami, ako je Bill Gates, Jeff Bezos (CEO Amazonu), Richard Branson (zakladateľ Virgin), či výkonný predseda Alibaba Jack Ma.

Gates sa v priebehu klimatickej konferecnie zúčastní aj stretnutia s prezidentom Barackom Obamom, s ktorým majú oznámiť nový program čistej energie, známy aj pod názvom Mission Innovation. Iniciatívou je zdvojnásobiť verejné investície do výskumu, a to v nasledovných piatich rokoch. Tie majú narásť zo súčasných 10 miliárd na 20 miliárd dolárov. Do programu sa zapojí celkovo 10 veľkých krajín sveta, vrátane USA, Číny a Indie. Nová energetická koalícia bude spolupracovať aj na programe Mission Innovation. Prostredníctvom nej bude dotovať začínajúce spoločnosti s potenciálom priniesť nové technológie výroby energie, ktoré by mali nulové emisie a boli by spoľahlivé a cenovo dostupné.

“Vyriešiť problém čistej energie je nevyhnutnou časťou budovania lepšieho sveta,” napísal Zuckerberg. “Nebudeme schopní urobiť výrazný pokrok v iných výzvach – ako je vzdelávanie alebo prepájanie sveta – bez bezpečnej energie a stabilnej klímy. Pokrok smerom k udržateľnému energetickému systému je príliš pomalý, a súčasný systém nepodporuje druh inovácií, ktoré by ho urýchlili“.

Zdroj: verge

30.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+