MojAndroid

Bill Gates chce postaviť mesto budúcnosti. Jeho plány však majú už reálne kontúry. Jedna z jeho firiem totiž investovala 80 miliónov dolárov do pozemku s rozlohou 10 tisíc hektárov v americkom štáte Arizona. V tomto meste budúcnosti, ktoré vybudujú od základov, bude vysokorýchlostná infraštruktúra ciest, autonómne autá aj datacentrá. V skratke – pôjde o hyper-prepojené miesto s názvom Belmont.

“Belmont bude tvoriť spoločenstvo pokrokovo mysliacej komunity s infraštruktúrou a komunikáciou, ktorá zahŕňa najvyspelejšie technológie navrhnuté okolo vysokorýchlostných digitálnych sietí, data centier, nových manufaktúrnych technológií a distribučných modelov, autonómnych vozidiel a autonómnych logistických hubov,” píše sa v tlačovej správe logistických partnerov Belmontu pri uvedení.

Oblasť, kde má vyrásť Belmont, bola už od 90.rokov sledovaná developermi. Podľa nového plánu v nej nebudú chýbať tiež komerčné a kancelárske priestory, priestory pre školy, obytná zóna pre zhruba 80 tisíc obyvateľov. Pre predstavu, mesto leží na ceste z Las Vegas do Mexika. Ďalšie informácie zatiaľ nie sú známe, rovnako ani dátum spustenia stavby.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+