MojAndroid

V prípade FBI vs. Apple sa stále ešte nerozhodlo. A hoci sa zdá, že cupertínska spoločnosť má vo svojich postojoch jasno, je otázne, čo spraví vláda USA, ak spoločnosť odmietne pomôcť dešifrovať zablokovaný iPhone účastníka teroristických útokov v San Bernardine. Na stranu Applu sa postavilo viacero významných osobností technologického priemyslu, na čele so Sundarom Pichaiom a Mark Zuckerbergom. Nie všetci však súhlasia s odmietavým postojom Applu. Na stranu FBI sa totižto prikláňa viac ako polovica všetkých Američanov a spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates.

Náš tip
Apple odmietol súdu pomôcť odblokovať zašifrovaný iPhone. CEO Googlu sa ho zastal

“Ide o špecifický prípad, kde vláda žiada o prístup k informáciám. Nežiadajú o vec, ktorá by sa mala opakovať, ale je určená len pre tento konkrétny prípad,” povedal Gates v rozhovore s Financial Times. Bill Gates však v tomto prípade nezastupuje názor samotného Microsoftu. Ten sa v tomto prípade zatiaľ oficiálne ešte nevyjadril, v rámci spoločenstva firiem AOL, Dropbox, Evernote, Facebook, Google, Apple, LinkedIn, Twitter, a Yahoo, však podporil myšlienku ochrany zašifrovaných dát. “Reform Government Surveillance (RGS) spoločnosti veria, že je veľmi dôležité, aby sme bezpečnostným jednotkám pomohli, a to v prípadoch, že pôjde o legálne objednávky pre získanie informácií vo vyšetrovaní. Technologické spoločnosti by však nemali byť žiadané o vytvorenie “zadných vrátok” k technológiám, ktoré chránia dáta používateľov.”

Technologický svet sa teda vo väčšine prípadov prikláňa na stranu Applu, ktorý sa bude musieť ešte do tohto piatku rozhodnúť, či iPhone útočníka zo San Bernardina pomôže dešifrovať alebo nie. Je však viac než pravdepodobne, že Apple si bude za svojimi rozhodnutiami stáť a FBI dobrovoľne len tak nepomôže.

Zdroj: theverge

 

23.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+