MojAndroid

RSS čítačka s názvom Big News by mohla byť vhodnou alternatívou ku komplexnejším aplikáciami tohto typu. Narozdiel od nich totiž ponúka len minimum funkcií a sústredí sa predovšetkým na zobrazovanie článkov vo widgete na ploche alebo v notifikačnej lište. Aplikácia získava zdroje z populárnej čítačky RSS zdrojov, Google Reader. Po prihlásení so svojim účtom sa vám tak v zozname objavia vaše sledované kanály – z nich si vyberiete tie, ktoré budete chcieť sledovať.

Po tomto úvodnom nastavení už nebráni nič v tom, aby ste si umiestnili widget tejto RSS čítačky na plochu. Vyzerá veľmi dobre, no na niektorých pozadiach budete musieť upraviť farbu písma. Tú môžete našťastie nastaviť priamo v aplikácii Big News. Okrem možnosti zmeniť farbu tu nájdete aj nastavenie synchronizácie, ktorá sa môže vykonávať v určitých intervaloch alebo pri spustení aplikácie. Tiež môžete zapnúť alebo vypnúť zobrazovanie nových správ v notifikačnej lište a zmeniť počet riadkov nadpisu či úryvku z článku. Tie môžete otvárať priamo v internetovom prehliadači alebo pomocou zadarmo dostupnej aplikácie Sophie Reader . K dispozícii je aj platená verzia, ktorá okrem textu zobrazuje aj obrázky.

   

Big News je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá nemusí vyhovovať každému. Je vhodná ako doplnok k vybavenejším RSS čítačkam a môžete ju použiť najmä ako samostatný widget pre plochu vášho Androidu. Kombinácia jednoduchosti a priehľadného pozadia jej dodáva určitú dávku elegancie, ktorú ocenia všetci tí, čo si zakladajú na peknom vzhľade svojho Androidu. A nezabudnite sledovať novinky aj z našej stránky: MojAndroid.sk RSS

20.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+