MojAndroid

Informácie o novinke od spoločnosti Lenovo a jej rekordným pomerom displeja k telu vzbudzujú pozornosť. Smartfón sa pomaly objavuje na stránke Weibo. Najskôr to bol roh zariadenia, potom nákres, nasledoval ďalší roh a dostali sme sa až k oficiálnemu predstaveniu.

Lenovo Z5 nákres
Lenovo Z5 nákres

Silná batéria, nové technológie

Telefón príde už 5. júna. Potvrdil to Chang Cheng, viceprezident spoločnosti Lenovo a riaditeľ ZUK, ktorá patrí pod Lenovo. Odhalenie novinky sa odohrá v Pekingu. Cheng povedal, že model Z5 bude následníkom série ZUK, ktorá zahŕňa modely Z1, Z2 Pro, Z2 a Edge. Špecifikácie zatiaľ potvrdené nie sú. Na predstavení v Pekingu sa odhalí aj masívna batéria, výrobca udáva, že by mala vydržať až 45 dní v “standby” režime na jedno nabitie. Kapacita akumulátora ale nie je známa, no číslo bude pravdepodobne vysoko nadštandardné. Cheng taktiež povedal, že Lenovo Z5 bude obsahovať 4 prelomové technologické novinky a 18 patentových technológií. Väčšina týchto noviniek by mala byť implementovaná do samotného používateľského rozhrania, kde sa očakáva návrat rozhrania ZUK smartfónov.

Náš tip
Lenovo Zuk Edge: Smartfón, ktorý poráža aj tých najlepších – cenou

Ďalej Chang Cheng objasnil, že toto zariadenie presiahne 95-percentnú hodnotu pomeru displeja k prednej strane a poskytne skutočný zážitok z full-screen displeja prakticky bez rámčekov, a pravdepodobne aj bez výrezu.

Jedná sa určite o jeden z najzaujímavejších smartfónov tohto roka. Ostatné hardvérové špecifikácie spadajú skôr do strednej triedy. Model by sa mal predávať s procesorom Snapdragon radu 6. Fotoaparát by mal byť duálny a nemala by chýbať ani podpora umelej inteligencie. Navyše, cena by vôbec nemala byť prestrelená.

28.5.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+