MojAndroid

Google sa snaží bezpečnosť operačného systému Android neustále vylepšovať, čoho dôkazom nie sú len pravidelné veľké aktualizácie, ale aj menšie bezpečnostné updaty. Tie internetový gigant sprístupňuje každý mesiac, pričom tieto sa zaviazali na svojich smartfónoch vydávať aj niektorí veľkí výrobcovia smartfónov. Len niektorí z nich však sľub naozaj dodržali. Aj to je jeden z faktorov, prečo sa najlepší bezpečnostní experti zhodujú na tom, že v súčasnosti je najbezpečnejšie vlastniť zariadenia spoločnosti Samsung alebo tie, ktoré vychádzajú pod záštitou Googlu – teda Nexusy.

O tom, ako dôležité sú pravidelné opravy chýb dokazuje aj bezpečnostný expert Gal Beniamini, ktorý demonštroval vážnu bezpečnostnú dieru v Androide. Tá má v súčasnosti postihovať tie zariadenia, ktoré nedostali najnovší update z mája, čo v súčasnosti predstavuje približne 57% všetkých Android zariadení. Pravidelné bezpečnostné aktualizácie momentálne dostávajú podľa expertov na mesačnej báze len zariadenia Samsungu a Nexusy, čo je aj dôvod, prečo ich odporúčajú a označujú za najbezpečnejšie.

Zistili sme, že jediné Android zariadenia, ktoré môžeme v súčasnosti odporúčať bez veľkých výhrad sú Nexusy a zariadenia od Samsungu. To platí, ale len v tom prípade, že budú aj naďalej dostávať pravidelné bezpečnostné aktualizácie.

Zdroj: androidauthority

4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+