MojAndroid

Cloudové služby sú užitočným nástrojom nielen pre biznis sféru, ale aj pre bežných používateľov. Stále ale majú svoje riziká spojené s nebezpečenstvom úniku používateľských dát. Z minulosti je známy prípad úniku intímnych fotografií celebrít v službe iCloud a viacero káuz sociálnej siete Facebook. Najnovší prípad sa podľa portálu TheVerge týka populárnej služby Google Fotky.

Bezpečnostná chyba sa týka len videí na Google Fotkách

Spoločnosť Google nedávno upozornila niektorých používateľov Google Fotiek, že ich súkromné videá v službe mohli byť poslané cudzím osobám. Funkcia Google Takeout, ktorá umožňuje stiahnuť uložené fotografie a videá, mala minulý rok od 21. do 25. novembra technické problémy.

V dôsledku toho si niektorí používatelia Google Fotiek stiahli videá, ktoré im nepatrili. Problém sa netýkal uložených fotografií. Google síce neprezradil presný počet ľudí, ktorým sa to stalo, ale potvrdil, že problém sa týkal 0,01 % používateľov. Vzhľadom na to, že Google Fotky využíva miliarda ľudí, nejde o zanedbateľné číslo.

Google chybu rýchlo vyriešil a ospravedlnil sa

Google už podľa vlastných slov chybu odstránil a urobil preventívne kroky, aby sa už neopakovala. Používateľom, ktorých sa týkala, sa samozrejme ospravedlnil. Pre Google je úspech aplikácie Google Fotky veľmi dôležitý.

Pôvodne boli súčasťou neúspešnej sociálnej siete Google+ a po osamostatnení sa stáli jedným z najobľúbenejších produktov. Ich mobilná aplikácia je využívaná na prezeranie alebo automatické zálohovanie fotografií a videí v smartfóne. Pri nižšom rozlíšení je dokonca množstvo zálohovaných fotiek a videí neobmedzené.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Samsung Galaxy S10 Lite: Testujeme horúcu novinku | Pýtajte sa
6.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+