MojAndroid

Je tomu už nejaký čas, kedy spoločnosť Google začala vydávať mesačné bezpečnostné záplaty operačného systému Android. Na základe reportov od používateľov tohto operačného systému o bezpečnostných chybách, ktoré zdieľajú na Google fórach tak každý mesiac prináša novú bezpečnostnú záplatu, ktorá tieto chyby odstráni.Najnovšia je tá októbrová, ktorá opravuje 26 hlavných bezpečnostných problémov.

“Najzávažnejší opravený problém by umožnil vzdialenému útočníkovi používať špeciálne vytvorený súbor na vykonanie ľubovoľného kódu v rámci privilegovaného procesu.” uvádza správa spoločnosti Google. 

Opravy aj pre Pixely

Ako každá nová bezpečnostná záplata, aj táto sa venuje špeciálne Pixelom. Google opravil problémy pri rýchlom nabíjaní Pixelov druhej generácie. Rovnako sa zlepší stabilita pri používaní Android Auto. Okrem týchto výraznejších opráv zapracoval Google aj na tých menších, ktoré vedú k celkovému zlepšeniu stability zariadení. Ako už býva zvykom, prvé zariadenia, ktoré aktualizáciu dostanú sú Pixely a Nexusy. Už teraz je k dispozícii pre všetky Pixel smartfóny, rovnako aj pre Nexus 6P a 5X. Okrem týchto smartfónov od Googlu je táto bezpečnostná záplata k dispozícii aj pre Essential Phone.

Náš tip
FOTO DUEL: Sony Xperia XZ2 a Google Pixel 2: Porovnanie fotoaparátov
Náš tip
Google Pixel 2: Google to jednoducho vie | RECENZIA
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+