MojAndroid

Podľa “The Economic Times,” popredného indického spravodajského portálu, budú môcť indické orgány činné v trestnom konaní odomknúť akýkoľvek zablokovaný iPhone či iný zabezpečený mobilný telefón. FSL (Forensic Science Laboratory) v meste Gandhinagar je popredným forenzným laboratóriom v Indii. Práve oni majú záujem o kúpu novej technológie od izraelskej spoločnosti Cellebrite, ktorá sa v súčasnosti zameriava na prenos a analýzu dát pre mobilné zariadenia. A práve Cellebrite Mobile Synchronization (dcérska spoločnosť japonskej Sun Corporation), bola skloňovaná v médiách v súvislosti s odblokovaním modelu iPhone. Išlo o telefón jedného z potenciálnych aktérov masovej streľby v San Bernardine z decembra minulého roka. Toto odblokovanie pre pomoc pri vyšetrovaní FBI bolo ohodnotené sumou viac ako milión dolárov.

Správa od anonymného pracovníka hovorí o tom, že FSL má danú technológiu nadobudnúť už v priebehu približne mesiaca. Forenzné laboratórium doteraz spolupracovalo jednorázovo so spoločnosťami tretích strán, tentokrát sa však snažia získať komplexný nástroj. Spomínaná spoločnosť Cellebrite spolupracovala so svetovými spravodajskými službami a vyšetrovateľskými orgánmi. Po nadobudnutí novej technológie chce byť Indické forenzné laboratórium popredným miestom na svete pre spracovanie citlivých údajov z mobilných zariadení.

Zdroj : androidauthority.com

12.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+