MojAndroid

V operačnom systéme Android sa objavila ďalšia bezpečnostná chyba. Tentokrát umožňovala získavať škodlivým aplikáciám citlivé dáta, ktoré sa nachádzajú v ostatných aplikáciách, informoval Techcrunch.

Chyba sa nachádzala v časti knižnice Google Play, ktorá vývojárom umožňuje posielať aktualizácie nových súčastí aplikácií priamo do Android smartfónov. Škodlivá aplikácia by mohla na takto zraniteľnom zariadení túto chybu zneužiť a z ostatných aplikácií ukradnúť citlivé údaje. Tými môžu byť napríklad prihlasovacie údaje, čísla platobných kariet a podobne.

Náš tip
S aplikáciou Lidl Plus nakupujete výhodnejšie a pohodlnejšie. Prečo zaujala aj nás?

Zraniteľnosť v OS Android odhalená spoločnosťou Oversecured

Zraniteľnosť odhalila spoločnosť Oversceured. Jej zakladateľ, Sergey Toshin, hovorí, že zneužitie chyby bolo veľmi jednoduché. Ovplyvnené boli dokonca aj niektoré z najpopulárnejších hier či aplikácií v obchode Google Play.

hacker android malver

Chybu potvrdil aj samotný Google, ktorý už vydal opravu. Na škále závažnosti bola táto zraniteľnosť ohodnotená ako 8,8 z 10, čo je dosť vysoké číslo. Spoločnosť Google sa tiež vyjadrila, že oceňuje snahu spoločnosti Oversceured a ďakuje za to, že bola chyba oznámená.

Aby boli aplikácie bezpečné, Toshin odporúča ich aktualizáciu pomocou najnovšej knižnice Play Core, ktorá zraniteľnosť odstráni. Nám nezostáva nič iné, len dúfať, že vývojári našich obľúbených aplikácií tak už urobili.

Zraniteľnosti operačných systémov, nielen Androidu, sa objavujú pravidelne. Práve predo vývojári operačných systémov pravidelne vydávajú bezpečnostné aktualizácie, ktoré tieto chyby opravujú. Preto vždy odporúčame mať zariadenia vždy aktualizované. Či už ide o samotný operačný systém alebo aj aplikácie, ktoré sú v nich nainštalované.

Náš tip
Pozor! Slovákom volajú podvodníci, chcú ich obrať o peniaze
31.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+