MojAndroid

Slovenská polícia prišla s iniciatívou, v rámci ktorej organizuje počas celého tohto týždňa osvetové aktivity týkajúce sa bezpečnosti používania internetu na školách. Ide o iniciatívu jednotlivých krajských riaditeľstiev Policajného zboru, informoval portál Teraz.sk.

Na internete číhajú nebezpečenstvá, o ktorých sa žiakom možno ani nesnívalo. Či už ide o kyberzločincov, ktorých cieľom je obete obrať o peniaze, až po sexuálnych delikventov či detskú pornografiu. Na správne používanie internetu deťmi by preto mali dohliadať aj rodičia.

deti smartfon tablet
Zdroj: Pexels.com

Na prednáškach polícia využíva okrem iného aj leták s názvom Viem, ako sa nezamotám do sociálnych sietí a video s názvom Say No!, ktoré sa zameriava práve budovaním povedomia o sexuálnom zneužívaní detí, uvádza Teraz.sk.

Nástrahy na internete a na sociálnych sieťach

Rôzne nástrahy číhajú aj na sociálnych sieťach, ktoré sa stávajú čoraz toxickejšími. Či už ide o urážanie, písanie neprajných komentárov, prípadne rôzne nebezpečné výzvy, ktoré deti často skúšajú. A pritom si neuvedomujú, že pri nich môžu prísť aj o život.

Internet ako taký, ale aj sociálne siete, na druhú stranu poskytujú možnosti, ktoré ľudia v minulosti nemali. Môžu sa veľmi jednoducho spojiť, porozprávať, dohodnúť sa na niečom a podobne. Pokiaľ k týmto vymoženostiam človek pristupuje s rozumom, ide o veľmi dobrých pomocníkov. No nie vždy tomu je tak. A práve na toto sa snaží polícia upozorniť. Obzvlášť citlivé je to pri deťoch, ktoré ešte nevedia správne rozoznať, kde je tá pomyselná hranica toho, čo je ešte správne a čo nie.

V uplynulom roku sa v základných a stredných školách uskutočnilo 2108 preventívnych aktivít, ktorých sa zúčastnilo 46 573 žiakov. Množstvo aktivít bolo určených aj pre rodičov aj učiteľov, dodáva Teraz.sk.

Náš tip
Android 13 a MIUI 14 mieria na ďalší obľúbený Xiaomi telefón
10.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+