MojAndroid

Bezdrôtové slúchadlá začínajú udávať smer. V prvej polovici roku 2016 sa totiž stali predávanejšími ako klasické, káblové slúchadlá. Píše to výskumná spoločnosť NPD Group, ktorá má na svedomí prieskum používanosti slúchadiel. Po prvý raz sa tak začína karta obracať. Bluetooth slúchadlá sú medzi spotrebiteľmi zhruba od roku 2000 a od tej doby prešli veľkým pokrokom. V počiatkoch pritom bojovali s celkovým znížením kvality zvuku či problémami s pripájaním – a tiež cenou.

bezdrotove_sluchadla_statistika

Zarovno so slúchadlami sa však vyvíja napríklad aj Bluetooth, ktorý má čoraz menšiu spotrebu energie, a tak nové a nové slúchadlá postupne dokážu vydržať dlhšie na jedno nabitie. V priemere sú tiež slúchadlá lacnejšie ako kedysi – 30% z Bluetooth slúchadiel predaných v prvej polovici roku 2016 stálo menej ako 50 eur. V prvej polovici roku 2015 to bolo len zhruba 16% slúchadiel.

Zaujímavou informáciou je určite aj to, že samotný výrobcovia smartfónov “špekulujú” čoraz viac s bezdrôtovými slúchadlami. Apple napríklad plánuje vyhodiť jack na slúchadlá nadobro.

Zdroj: Gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+