MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že staré batérie každého druhu patria medzi nebezpečný odpad, ktorý dokáže výrazne znečistiť prostredie, v ktorom sú skladované. Platí to aj o batériách, ktoré používame v našich smartfónoch. Samotné telefóny si pritom vymieňame približne každé dva roky, čo znamená množstvo starých batérií doma či na smetisku. Zaujímavý projekt na portáli Kickstarter teraz sľubuje, že nájde využitie pre vaše staré batérie, ktoré by inak boli jednoducho odložené niekde v skrini, pričom väčšina z nich ponúka stále 80 % svojej pôvodnej kapacity.

Better Re je zaujímavý nástroj, pomocou ktorého viete premeniť starú batériu zo smartfónu na externú nabíjačku. Podmienkou je, aby nebola batéria v smartfóne zabudovaná, takže majitelia mnohých vlajkových lodí z posledných rokov budú mať smolu. Starú batériu jednoducho vložíte do špeciálneho krytu, ktorý premení túto batériu na srdce externej nabíjačky. Pomocou tej môžete nabíjať všetky svoje mobilné zariadenia tak, ako ste zvyknutí.

https://youtu.be/_NxpSev4NDI

Better Re chce takto zmeniť náš prístup k batériám, ktoré by v opačnom prípade vytvárali nebezpečný odpad, pričom sú v skutočnosti stále funkčné a môžu naplno slúžiť svojmu účelu. Projekt Better Re prekonal hranicu 50 000 USD, ktorú si stanovil na portáli Kickstarter, a tak je pravdepodobné, že zariadenie Better Re sa stane skutočnosťou. Stále máte možnosť získať špeciálny kryt na batériu Better Re za približne 40 – 50 USD v závislosti od toho, aký variant si zvolíte. Na výber je niekoľko farieb a kombinácii s USB káblami a starými batériami zo smartfónov, ktoré si môžete doobjednať za 10 USD navyše. Odhadované dodanie zariadenia je v novembri tohto roka, takže ak máte doma zbytočné batérie zo smartfónov, alebo chcete jednoducho podporiť tento projekt, stále tak môžete urobiť.

Zdroj: Kickstarter via endgadget

8.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+