MojAndroid

Spoločnosť Google tento týždeň na konferencii Google I/O 2022 predstavila novú beta verziu systému Android 13, ktorá by už mala byť k dispozícii aj inými výrobcom smartfónov. Jedným z nich je aj spoločnosť Xiaomi, ktorá ju teraz podľa portálu Xiaomiui uvoľnila pre štyri zariadenia. Ktoré to sú?

Inštaláciu beta verzie Androidu 13 bežným používateľom neodporúčame

Druhá beta verzia systému  Android 13 je k dispozícii pre tri najnovšie vlajkové smartfóny a jeden tablet tohto populárneho čínskeho výrobcu. Konkrétne ide o tieto štyri zariadenie:

Je pravdepodobne, že do tohto zoznamu budú najneskôr do konca augusta pridané ďalšie zariadenia tejto spoločnosti. Beta verzia vychádza ako Fastboot ROM a bohužiaľ má jeden veľký háčik. Aby ste ju mohli nainštalovať na vaše Xiaomi zariadenie, budete musieť predtým naformátovať jeho vnútornú pamäť. Ak si ju teda plánujete nainštalovať, odporúčame vám zálohovať si údaje.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Budete tiež musieť mať odomknutý bootloader vášho zariadenia, čo je pre niektorých ľudí veľký problém. Keďže ide o beta verziu systému Android, ktorá je samozrejme zameraná na vývojárov, tak vám ju ako koncovému používateľovi neodporúčame nainštalovať. Niektoré funkcie vášho zariadenia totiž po jej inštalácii nemusia fungovať správne.

Ako nainštalovať beta verziu Androidu 13 na Xiaomi zariadenie?

Pred inštaláciou je nutné upozorniť, že aktualizácia obsahuje čístý Android 13 bez nadstavby MIUI 13, čím prídete o niektoré jej výhody. Postup inštalácie je nasledovný.

  1. Uistite sa, že má vaše zariadenie odomknutý bootloader.
  2. Zálohujte si všetky dôležité dáta.
  3. Stiahnite si do zariadenia beta verziu systému Android 13, ktorá je určená priamo pre vaše zariadenie (linky na stiahnutie sú zobrazené nižšie).
  4. Spustite svoje zariadenie v režime Fastboot.
  5. Následne v ňom vyberte stiahnutú aktualizáciu a podľa pokynov na obrazovke ju nainštalujte.

Beta verzie Androidu 13 pre jednotlivé zariadenia na stiahnutie

Aktualizácie pre čínske verzie zariadení:

Aktualizácie pre globálne verzie zariadení:

Náš tip
Recenzia POCO F4 GT: Telefón ako definícia rýchlosti
13.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+