MojAndroid

Je váš PC alebo notebook pripravený na virtuálnu realitu? Na túto otázku vám síce dnes už odpovedia dve aplikácie spoločnosti Oculus a Valve, čo vám ale neprezradia je, ako dobre. Budú hry, ktoré na svojom PC spustíte mizernej kvality alebo si užijete plné detaily a do sveta virtuálnej reality sa ponoríte naplno? No a práve na túto druhú otázku vám odpovie najnovší benchmark spoločnosti Futuremark – VRMark.

VRMark okrem toho, že skontroluje, či váš hardvér odpovedá minimálnym požiadavkám pre fungovanie Oculusu Rift a HTC Vive, tak zostavu preverí aj po stránke výkonu. Na PC alebo notebooku spustí dve VR demá, pri ktorých zmeria FPS, na základe ktorého určí, či je vhodný pre hranie s VR headsetom. K dispozícii sú dva testy. Prvý, tzv. Orange room, je jednoduchší test, ktorý má za úlohu zistiť, či bude zážitok z virtuálnej reality odpovedať určitým “dobrým” štandardom. VR ready zariadenia by v ňom mali dosiahnuť skóre na úrovni minimálne 5000 bodov.  Okrem neho je však v ponuke aj náročnejší test “Blue room”, ktorý simuluje VR v najvyššej možnej kvalite. Ak ním prejdete, máte PC, ktorý zvládne už aj náročnejšiu grafiku a plné detaily virtuálnej reality.

Samozrejme, s VRMark môžete jednotlivé testy zažiť aj na vlastnej koži vo virtuálnej realite. Ak už vlastníte niektorý z VR headsetov, stačí spustiť tzv. experience mód a nasadiť si ich na hlavu. Test je zadarmo dostupný na stránkach Futuremarku.

Zdroj: engadget

 

5.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+